Lepiej usiądźcie! Chcą zrobić z Rydzyka kolejnego Jana Pawła II

Lepiej usiądźcie! Chcą zrobić z Rydzyka kolejnego Jana Pawła II Źródło: fot. it.wikipedia.org

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest najsłynniejszym dziś polskim duchownym. Nic dziwnego, że cieszy się ogromnym szacunkiem i posłuchem wśród wiernych i miłośników swoich rozgłośni radiowej i telewizyjnej. Niektórzy uwielbienie do redemptorysty wynoszą na wyższy, zaskakujący poziom. Dla nich ojciec dyrektor w hierarchii wartości stoi tam, gdzie Jan Paweł II.

Dzisiaj w Warszawie było naprawdę gorąco. Oprócz temperatury przyczyniły się do tego liczne demonstracje, które przeszły jej ulicami. 12 maja 2018 roku stolica była sceną zażartej walki politycznej i zdecydowanych deklaracji ze strony opozycji. Tysiące przeciwników Zjednoczonej Prawicy przemaszerowały na Plac Zamkowy w Marszu Wolności organizowanym przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Komitet Obrony Demokracji. Do protestu dołączyły się też osoby solidaryzujące się z okupacją Sejmu przez niepełnosprawnych i ich rodziny. Marsz zamienił się jednym słowem w jeden wielki sprzeciw wobec ekipy rządzącej, która krytykowana była na wielu płaszczyznach. Oprócz wspomnianej demonstracji zwołanej przez opozycję doszło także do I Marszu Świętego Huberta, na którym zebrali się przedstawiciele konserwatywnych i tradycjonalistycznych środowisk wiejskich, łowczych, hodowców zwierząt futerkowych i leśników. Celem demonstracji było świętowanie 100-lecia niepodległości Polski.

Tadeusz Rydzyk niczym Jan Paweł II?

Marsz Św. Huberta oprócz innych mediów odwiedziła także nasza ekipa. Jak można było się spodziewać, we wspomnianym gronie znaleźli się również zwolennicy Tadeusza Rydzyka, słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam. Jeden z uczestników Marszu został zapytany przez naszą redakcyjną koleżankę o to, kim jest dla niego o. Rydzyk, zaprezentował bardzo niecodzienny pogląd. Toruński redemptorysta został zestawiony z Janem Pawłem II. - (O. Rydzyk jest - red.) bardzo dobrym człowiekiem. Jeden z mądrzejszych ludzi nawet muszę powiedzieć po Ojcu Świętym, Janie Pawle II. Także niepotrzebnie nie będę ubliżał, tym którzy opluwają o. Rydzyka, doktora, dyrektora Radia Maryja, Telewizji Trwam i  innych dzieł. Tak i niech się zastanowią nad tym, bo to jest podburzanie i jątrzenie w Polsce w ogóle i to nam się bardzo nie podoba  - powiedział uczestnik Marszu Świętego Huberta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyńska ma ogromny problem! Prezes PiS jest nieugięty
  2. Zdjęcie sprzed lat obiega internet. W młodości Tyszkiewicz pokazała nagi biust
  3. Rząd PiS uruchamia nowy program! Rozda kolejne pieniądze
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}"> Następny artykuł