Leon Niemczyk marzenie
YouTube pok6studio
Joanna Szwalikowska - 26 Listopada 2020

Leon Niemczyk odszedł samotnie, tuż przed urodzinami. Nie zdążył spełnić wielkiego marzenia, było już za późno

Leon Niemczyk został zapamiętany jako radosny człowiek i ceniony aktor. Niedługo przed śmiercią miał wielkie marzenie, którego niestety nie udało mu się spełnić. Chciał umrzeć w pięknym oraz egzotycznym kraju. Marzył, by jego prochy rozsypano nad oceanem. Niestety, w tamtym czasie chorował na raka płuc. Nie udało mu się pokonać nowotworu, wskutek czego 29 listopada 2006 roku zmarł samotnie w swoim mieszkaniu.

Leon Niemczyk był niezwykłym człowiekiem. Uwielbiał opowiadać o sobie niestworzone historie, nigdy nie stronił od żartów. Jak się jednak okazało po jego śmierci, bardzo dużo potrafił również ukryć. Zwłaszcza w przypadku przykrych doświadczeń przeszłości.

Już jutro rano Polacy ruszą szturmem na Biedronkę. Popularny sprzęt AGD za darmo, trzeba spełnić dwa warunkiJuż jutro rano Polacy ruszą szturmem na Biedronkę. Popularny sprzęt AGD za darmo, trzeba spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Leon Niemczyk nie zdołał spełnić swojego wielkiego marzenia

Znany aktor zmarł 29 listopada 2006 roku w Łodzi w wieku 82 lat. Był bardzo ceniony nie tylko ze względu na swój kunszt aktorski, ale również za to, jakim był człowiekiem. Niewiele osób zdawało sobie jednak sprawę z tego, że nigdy nie miał łatwego życia. Bardzo rzadko decydował się na szczere wyznania.

- Życie nigdy mnie nie rozpieszczało. Straciłem dom rodzinny jako młody chłopak, walczyłem na wojnie, siedziałem w więzieniu. Wszystkie zmartwienia szybko puszczam w niepamięć - wspominał aktor.

Choć nigdy nie było mu łatwo, pozytywnie patrzył w przyszłość. Starał się nie rozpamiętywać swoich zmartwień i skupiać się na dobrych momentach swojego życia. W ten sposób radził sobie z przykrymi doświadczeniami przeszłości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Gdybym rozpamiętywał każde swoje niepowodzenie, już dawno straciłbym ochotę do życia. Do niedawna bałem się wspomnień... A dziś, cóż, nie boję się już niczego i nikogo. Zaszkodzić mi mogą jedynie nieświeże zakąski - żartował Niemczyk niedługo przed swoją śmiercią.

Wielkim marzeniem aktora było, by umrzeć w dalekim, pięknym, egzotycznym zakątku świata. Pragnął, by jego prochy rozsypano nad oceanem. Planował również podróż dookoła świata, pomimo iż zdawał sobie sprawę z tego, że jest poważnie chory oraz że zostało mu niewiele czasu. Cierpiał na raka płuc.

Niemczykowi niestety nie udało się zrealizować swoich pięknych marzeń. Zmarł w samotności w swoim mieszkaniu, na tydzień przed 83. urodzinami. Urna z jego prochami została złożona na Starym Cmentarzu w Łodzi.

Dzisiaj grzeje:

  1. Rząd właśnie przyjął rozporządzenie dot. Wigilii. Oficjalnie wiadomo, ile osób może zasiąść przy stole
  2. Dodatkowy dzień na zakupy w grudniu. Nagła wiadomość w sprawie zakazu handlu w niedziele
  3. Na 6 grudnia zapowiedzieli strajk generalny. Postawili ultimatum, Warszawie i nie tylko grozi paraliż

Za życia aktor był powszechnie uznawany za bardzo bogatego człowieka. Jak się jednak, okazało, prawda była zupełnie inna. Aktor nie lubił rozmawiać o swoim majątku, ponieważ w rzeczywistości go nie posiadał Jak przyznał w jednym z wywiadów, jego żony oraz kochanki miały doprowadzić do upadku finansowego.

- Kobietom, z którymi się wiązałem, zależało - jak się okazywało po czasie - nie na mnie, ale na moich pieniądzach... Cóż, popełniłem wiele błędów, a za błędy trzeba płacić - zdradził w rozmowie z "Echem Dnia".

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Wierni są oburzeni. Ksiądz zaczyna kolędę pomimo epidemii, każdy dostał od niego skandaliczną przesyłkę
  4. Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne zmiany, trzeba wiedzieć
  5. Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewał
  6. Prawdziwa bomba witaminowa. Doskonała surówka bułgarska poleca się do obiadu
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pomponik, Plotek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News