Służby pilnie wycofują tabletki dla kobiet. Koniecznie sprawdźcie, czy macie je w domu

Służby pilnie wycofują tabletki dla kobiet. Koniecznie sprawdźcie, czy macie je w domu Źródło: Pixabay/frolicsomepl

Leki znów są wycofywane z obrotu rynkowego przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. To kolejna taka sytuacja w ostatnich tygodniach. Wszyscy klienci, którzy zdążyli zakupić te partie popularnych leków powinni w najbliższym czasie zwrócić je do właściwej apteki.

Leki, które w ostatnim czasie wzbudziły zainteresowanie i tym samym niepokój polskiej instytucji, zajmującej się monitorowaniem dostępnego towaru na polskim rynku leków, zostały już wycofane. Decyzja GIF otrzymała status natychmiastowej wykonywalności. Już nie będzie można otrzymać ich w aptekach, a osoby które do tego czasu zdążyły dokonać zakupy proszone są o nie przyjmowanie ich i oddanie opakowań do punktu sprzedaży.

Tym razem decyzja ta została uwarunkowana nie skażeniami samego produktu, ale troską o dobro pacjenta, który musi zapoznać się z treścią ulotki, dołączonej do opakowania. Tabletki antykoncepcyjne - bo o nich mowa - nie zawierały bowiem wszystkich niezbędnych informacji na takowej ulotce, co mogło wprowadzić pacjentów w błąd co do dokładnego składu produktu. Ostrzeżenie GIF dotyczy trzech serii popularnych w ostatnim czasie tabletek.

GIF ostrzega. Leki wycofane z aptek

Tabletki antykoncepcyjne, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność zostały wycofane z rygorem natychmiastowej wykonalności z wielu aptek. Dotyczy to produktu wypuszczanego na rynek przez firmę Milvane - chodzi o lek antykoncepcyjny przyjmowany doustnie. 

Wycofane zostały trzy serie produktów. Za ten towar oficjalnie odpowiedzialny jest niemiecki koncern farmaceutyczny, należący do gigantów rynku, Bayer AG. Są to tabletki powlekane o następujących seriach i dacie ważności:

- WES2PT (data ważności: 10 2023),

- WER7P3 (data ważności: 04 2023),

- WER466 (data ważności: 11 2022).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Do kancelarii Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego - Bayer Sp. z o.o. o konieczności wycofania z obrotu trzech serii produktu leczniczego Milvane w związku z wykryciem niezgodności w treści ulotki, polegającej na braku informacji o przeciwwskazaniach do stosowania produktu leczniczego Milvane w połączeniu z niektórymi lekami stosowanymi w terapii przeciwwirusowej - głosi decyzja, opublikowana przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Dalsze stosowanie leku najprawdopodobniej nie będzie miało niespodziewanego, negatywnego wpływu na zdrowie, jednak w trosce o dobro pacjenta i dostęp do informacji tabletki musiały zostać wycofane.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Beata Tyszkiewicz zdobyła się na szokujące wyznanie. „Chcę ładnie wyglądać w trumnie”
  2. Nie żyje znana prezenterka. Policja oskarża jej męża
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole podstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News