Staruszka wykupiła receptę. Zaskakująca cena na paragonie obiegła internet

Staruszka wykupiła receptę. Zaskakująca cena na paragonie obiegła internet Źródło: Fot. Pixabay.com/jarmoluk

Leki za tę kwotę powaliły ją na kolana. Biedna staruszka chciała tylko wykupić receptę wypisaną przez lekarza, jednak nie spodziewała się tak zatrważającego rachunku. Cena na paragonie momentalnie obiegła Internet i wywołała oburzenie milionów Polaków.

Leki bardzo często stanowią największy wydatek osób starszych. Konieczne do codziennego funkcjonowania medykamenty kosztują krocie i dla nikogo nie jest tajemnicą, że niejednokrotnie emerytury nie pozwalają seniorom na wykupywanie całych recept oraz jednoczesne cieszenie się godnym życiem. Świadczenia wypłacane przez ZUS są skromne, emeryci jednak muszą robić wszystko, by przede wszystkim dbać o stan swojego zdrowia. 

Wizyty w aptece na pewno spędzają sen z powiek wielu z nich. Ta sytuacja jednak nigdy nie powinna mieć miejsca. 72-letnia staruszka chciała wykupić leki przepisane na recepcie przez lekarza, na pewno jednak nie spodziewała się tak zawrotnego rachunku. Paragon z tą ceną obiegł internet i wywołał ogromne oburzenie. 

Niewiarygodny paragon z apteki, który powala na kolana

72-letnia emerytka w końcu doczekała się swojej upragnionej wizyty u kardiologa. Po wszystkim lekarz wystawił jej receptę, a ona bez wahania udała się do apteki. Z pewnością jednak nie myślała, że tam czeka ją prawdziwy szok. Okazało się, że te niewinne zakupy naciągną jej budżet aż na 845 złotych. 

Całą sytuację na Twitterze opublikowała córka kobiety, Dominika Długosz. 

- Moja Mama (72 lvl) poszła do kardiologa. A potem do apteki kupić to, co pan doktor kazał. Dobrze, że się staruszka nie przejmuje wiekiem emerytalnym, bo na leki by jej nie wystarczyło - napisała sugerując, że jej mama nie ma, co myśleć o życiu jedynie ze świadczeń ZUS. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cena za te leki wstrząsnęła milionami internautów

Ostatnio Polacy bardzo ostro oceniają stawki emerytalne, które rzeczywiście wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Niewielu jest seniorów, którzy mogą regularnie wykupować swoje leki i jednocześnie spokojnie żyć bez liczenia każdej złotówki. Opublikowany paragon jednak wywołał prawdziwą burzę, a oburzeni internauci radzili kobiecie, co powinna w takiej sytuacji zrobić. Najczęściej powtarzały się głosy, by nie kupowała całego zapasu na raz, tylko rozłożyła go na raty oraz prosiła w aptekach o tańsze zamienniki, które nie są aż tak bolesne dla portfela. 

- Zapas na 3 lub 4 miesiące widzę. W tym 3x 140zl za Xarelto, Mercedesa wśród leków "przeciwkrzepliwych", Concor Cor też należy do najbardziej gdzie 3/4 ceny to opłata za markę, odpowiedniki są tańsze KILKUKROTNIE - czytamy poradę. 

- Szokujące. Jedna "emerytura plus" na leki. A leki trzeba brać przez 12 miesięcy - dodaje kolejny. 

- Boże, jak tu żyć, jak człowiek ma najniższą emeryturę? - pyta przerażona internautka. 

Fot. Twitter/Dominika Długosz

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Legendarna polska wokalistka chciała popełnić samobójstwo. Powód zaskoczy każdego!
  2. Anna Jantar skrywała bolesny sekret. Tego bała się najbardziej na świecie. Po latach tajemnica wyszła na jaw
  3. Syn Wiśniewskiego w objęciach słynnej wokalistki. Kolejna sensacja
  4. Biedronka odpala petardę z kultowym gwiazdorem. To będzie prawdziwy hit
  5. Poznaliśmy wszystkie sztuczki makijażowe Meghan Markle. Robią kolosalną różnicę
  6. Rossmann szykuje rewolucję. Na półki trafi prawdziwy hit

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News