Leki przeciwbólowe są bardzo często stosowane przez Polaków. Każdy z nas ma na pod ręką środek, dzięki któremu doraźnie łagodzi objawy choroby. Właśnie wyciekły wyniki badań, które przerażą wiele osób.

Leki przeciwbólowe, ich stosowanie jest krytykowane przez część lekarzy. Po ujawnieniu szokującego raportu rozpętała się burza w internecie.

Koncerny farmaceutyczne zarabiają krocie na sprzedaży tego typu środków. Odporność ludzi na ból, szczególnie ta psychiczna zmalała w ostatnim czasie. Dlatego często nawet bez zastanowienia zażywamy leki, do których się przyzwyczailiśmy. Nawet w sytuacji, w której nasz ból jest bardzo łagodny.

Leki przeciwbólowe. Straszne skutki stosowania

Teraz przedstawiono wyniki badania. Wynika z nich niezbicie, że paracetamol znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na astmę. Jest to substancja, która wchodzi w skład większości popularnych leków przeciwbólowych.

W związku z powyższym wielu internautów uważa, że ujawnione informacje podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Oddechowego w Paryżu to wierzchołek góry lodowej. Użytkownicy sieci argumentują, iż koncernom zależy na ukrywaniu skutków ubocznych, które wywołują leki przeciwbólowe.

Problem szczególnie dotyczy dzieci. Okazuje się, że te które przez pierwsze 2 lata życia przyjmowały paracetamol. Jako nastolatki znacznie częściej zapadają na astmę. Wszystko przez to, że wydalanie tego środka z organizmu usuwa przy okazji mikroelementy, dzięki którym z organizmu pozbywamy się toksycznych związków.

Astma nie jest jedynym problemem. Zwiększa się także ryzyko zachorowania na miażdżycę tętnic, demencję, nowotwory i choroby neurodegeneracyjne.

– Nasze badanie dostarcza kolejnych dowodów na to, że stosowanie paracetamolu w dzieciństwie może negatywnie wpływać na zdrowie układu oddechowego u dzieci posiadających pewne predyspozycje genetyczne, a nawet może wpływać na ryzyko rozwoju astmy – wyjaśniła Xin Dai, która zorganizowała eksperyment.

Ogłoszenie powyższych wniosków rozpętało burze w internecie. Wielu użytkowników sieci nie pozostawia suchej nitki na środkach, jakimi są leki przeciwbólowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Już wiadomo! Te rzeczy najczęściej powodują ŚMIERĆ

Wszystkie leki to trucizna.Na jedno pomogą a przy okazji zniszczą coś innego. Człowiek żeby być zdrowym musi mieć wszystko OK. Jak działają leki i co mogą z człowiekiem zrobić, wystarczy dokładnie przeczytać ulotkę. Jeżeli chodzi o zdrowie człowieka nie ma czegoś takiego jak mniejsze zło – argumentował internauta.

– To nie żaden lek bo niczego nie leczy. To środek przeciwbólowy – dodał kolejny.

– Może zamiast się „leczyć” zastosować „niekorporacyjne” metody i wyzdrowieć? – napisał następny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe wyznanie Boczka z Kiepskich. Aktor nie wytrzymał
  2. Był jednym z pierwszych w Polsce. Nie uwierzycie, co w 1990 roku robił Michał Wiśniewski
  3. Cała Polska mówi dziś o M jak Miłość. Ludzie nie mogą uwierzyć w to, co zrobili producenci

10 zdrowych nawyków żywieniowych, które każdy powinien wprowadzić

Źródło: interia.pl

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/