Leki wycofane ze sprzedaży
pixabay.com Herney
Weronika Wasiak - 18 Maja 2020

GIF wycofuje ze sklepów bardzo popularny lek. Ważny powód, natychmiast przestań go używać

Kolejne leki nagle wycofane ze sprzedaży. Tym razem Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) podjął decyzję o wycofaniu bardzo popularnego medykamentu. Wielu zapewne ma go w swoim w domu. Natychmiast jednak każdy powinien się go pozbyć, eksperci nie mają żadnych wątpliwości co do skutków jego używania.

Popularne leki pilnie wycofane z rynku. Chodzi o środek powszechnie stosowany na zakażenia wirusowe. Przeprowadzone przez ekspertów badania jednoznacznie wykazały, że działanie medykamentu jest zupełnie inne, niż początkowo zakładano. Podjęto więc natychmiastową decyzję o zaprzestaniu jego sprzedaży. To kolejne leki, które okazały się szkodliwe. O poprzednich informowaliśmy tutaj. Dowiedz się, jaką partię tego leku wycofano.

Nastolatka umierała w męczarniachWyniki sekcji 16-letniej Kornelii wywołują ciarki na plecach. Opisali ostatnie chwile nastolatkiCzytaj dalej

GIF pilnie wycofuje znane leki. Ważny powód

Jak informuje Radio Zet, GIF zadecydował o natychmiastowym wycofaniu z obiegu leku na infekcje wirusowe o nazwie Groprinosin MAX. Medykament pobudza układ immunologiczny. Stosowany jest u osób z wyraźnie obniżoną odpornością, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. Groprinosin MAX jest także stosowany w leczeniu opryszczki warg i skóry twarzy wywołanych przez wirus opryszczki pospolitej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogrzeb 16-letniej KorneliiPoruszające sceny na pogrzebie 16-letniej Kornelii. Po słowach księdza rodzina nie wytrzymałaCzytaj dalej

Eksperci przeprowadzili badania, których wyniki okazały się niepokojące. Odkryto, że lek wykazuje brak skuteczności ochrony przeciwdrobnoustrojowej oraz stwarza ryzyko zakażenia odlekowego. Zadecydowano zatem o pilnym wycofaniu z obiegu medykamentu Groprinosin MAX (Inosinum pranobexum), 250 mg/ml, kropli doustnych.

Wycofano serie leku:

  • numer serii: F89138A, termin ważności: 09.2020,
  • numer serii: F8C041A, termin ważności: 12.2020,
  • numer serii: F8C042A, termin ważności: 12.2020.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel

2. Andrzej Duda zaliczył gigantyczną wpadkę. Internauci są oburzeni jego zachowaniem

Osoby posiadające w domu Groprinosin MAX (Inosinum pranobexum), 250 mg/ml, krople doustne, powinny jak najszybciej się go pozbyć. GIF podkreśla, że podmiotem odpowiedzialnym jest Gedeon Richter Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim. Należy pamiętać, że stosowanie wspomnianego medykamentu może zaszkodzić zdrowiu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Siostra górnika wyznała prawdę. "Nasze prawa zostały pogwałcone"
  2. Robert Kubica przerwał milczenie po wielu latach. Zdradził nieznane szczegóły swojej tragedii, straszne
  3. Rząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą
  4. Oliwia Bieniuk pokazała zniewalające zdjęcie. Siostra Ani Przybylskiej musiała zareagować
  5. Zupa pomidorowa jak u babci. Wiele osób zapomina o jednym kluczowym dla zniewalającego smaku składniku
  6. 72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News