Czesi dopuścili do obrotu nowy lek. Ma pomóc w walce z koronawirusem

Czesi dopuścili do obrotu nowy lek. Ma pomóc w walce z koronawirusem Źródło: Flickr Governor Tom Wolf

Leki, które mają pomóc w walce z nowym wirusem są nadzieją dla wszystkich zarażonych. Co prawda nie powstała jeszcze szczepionka odpowiednia szczepionka, ale Czesi zdecydowali się na użycie innego preparatu.

Leki, które postanowili dopuścić do użycia Czesi, mają pomóc pacjentom zarażonym koronawirusem. Obecnie użycie amerykańskiego preparatu przewidziane jest na jednym pacjencie.

Leki produkowane są za oceanem 

Leki sprowadzone zostaną ze Stanów Zjednoczonych, gdzie są wytwarzane. Nie jest to jednak możliwe tak szybko, jak chcieliby tego prawodawcy naszych południowych sąsiadów. Zapotrzebowanie na użycie przeciwwirusowego leku o nazwie Remdesvir, zgłosił jeden ze szpitali w Pradze, a rząd zdecydował się na dopuszczenie go do obrotu z zaznaczeniem jednak, że jest to tymczasowe rozwiązanie. Premier ogłosił, że gotów jest wysłać wojskowy samolot, aby jak najszybciej przetransportować zapas Remdesviru na teren kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Był wcześniej testowany, ale trzeba czekać

Zapotrzebowanie na leki produkowane przez amerykanów wynika z tego, iż Remdesvir był wcześniej już testowany podczas leczenia chorych w Wuhan. Połączono go wtedy z preparatami przeciwmalarycznymi, jednak sam Remdesvir słynie z świetnego działania w przypadku walki z wirusami Eboli, MERS czy SARS. Właśnie z tego względu daje to duże nadzieje na to, że wspomoże on również walkę z nowym zagrożeniem. Czesi złożyłi w firmie Gilead oficjalne stanowisko o zapotrzebowaniu na leki i zmuszeni są czekać na rozpatrzenie ich wniosku oraz ewentualne włączenie chorych do programu, w którym zostanie dopasowana dla nich odpowiednia dawka preparatu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Właśnie wzrósł bilans zakażeń koronawirusem w Polsce

2. Dziewczyna polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

Pacjent w stanie ciężkim

Czeski szpital potwierdza, że leki zostaną użyte na jednym przypadku pacjenta, który pozostaje w ciężkim, choć jednak stabilnym stanie. Przebywa on w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii ze względu na to, że sam nie może oddychać. Grupą docelową, w której stosowany ma być lek, są właśnie pacjenci podłączeni do respiratorów oraz pozytywnie zdiagnozowani na chorobę COVID-19 wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2. Lekarze uważają, że w ich przypadku użycie Remdesviru może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Jednak wszystkie eksperymentalne leki, których zechcą użyć, muszą zostać zgłoszone według specjalnego formularza, który trafi do Państwowego Instytutu Kontroli Leków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies został wpuszczony na sale szpitalną. Zwierzę zobaczyło właściciela i zareagowało w niewiarygodny sposób
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Oburzające zachowanie sklepów, żerują na koronawirusie. Rząd podejmuje zdecydowane kroki
  4. Komunikat dla wszystkich klientów Żabki. Sieć sklepów podejmuje ważne kroki
  5. Filip Chajzer pokazał powalające nagranie z Lasu Kabackiego. Ręce opadają, widok odbiera mowę
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

Źródło: Na temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News