GIF ostrzega Polaków, pilnie wycofują z aptek popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

GIF ostrzega Polaków, pilnie wycofują z aptek popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YbQwWSFcT_0

Leki zostały wycofane z aptek, Główny Inspektorat Sanitarny wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Jeśli znajdziesz te tabletki u siebie w domu, lepiej ich nie używaj.

Leki zostały wycofane z obrotu w całym kraju, GIF poinformował o swojej decyzji za pomocą oficjalnego oświadczenia. To popularne tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, warto sprawdzić, czy mamy je w domu i zutylizować niebezpieczne opakowanie.

Leki wycofane z aptek w całej Polsce

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży popularnego leku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego w czwartek 12 marca 2020 roku. Wydano specjalną decyzję, chodzi o tabletki "Saridon" produkowane przez podmiot odpowiedzialny Bayer Sp. z o.o.

Wycofane leki:
Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg tabletki
Numer serii: N1F177
Data ważności: 2024-05-31
EAN 05909990095612
Wielkość opakowania 10 tabl.
EAN 05909990095629
Wielkość opakowania 20 tabl.

W uzasadnieniu decyzji można przeczytać, że do do GIFu wpłynął wniosek od podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu wymienionych serii leku "Saridon". Tabletki nie spełniają wymagań w zakresie zgodności materiałów opakowaniowych, niektóre z opakowań leków są oznakowane w języku węgierskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Leki najlepiej zutylizować

Nie ma prawnych wytycznych na temat tego, co zrobić z lekami wycofanymi ze sprzedaży, jednak dla własnego bezpieczeństwa, lepiej ich nie przyjmować. Najlepiej zutylizować opakowanie w najbliższej aptece. Niestety, nie można również liczyć na zwrot pieniędzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa

2.Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

- Przepisy prawa nie normują tego, co powinien zrobić pacjent. Nie ma informacji o tym, że pacjent powinien produkt oddać do apteki i dostanie zwrot pieniędzy. Jeśli zatem pacjent ma w domu lek wycofany z aptek, powinien dla własnego bezpieczeństwa zaprzestać jego stosowania i oddać go do utylizacji, np. w specjalnych punktach w aptekach. Nie ma szans na zwrot pieniędzy, szczególnie jeśli byłby to lek refundowany - poinformowała Hanna Borowiak z Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News