Karczewski słyszy co mówi? "Leki w Polsce są tanie i łatwo dostępne"

Karczewski słyszy co mówi? "Leki w Polsce są tanie i łatwo dostępne" Źródło: screen youtube.com/Telewizja Republika

W ostatnim czasie leki w polskich aptekach są bardzo trudno dostępne. Wielu pacjentów pozostało bez możliwości realizacji swoich recept, a mimo to marszałek Stanisław Karczewski uważa, że w Polsce nie ma problemu z brakami w aptekach.

Leki trzeba brać każdego dnia przy wielu przewlekłych chorobach, a przerwa w leczeniu może przynieść katastrofalne wręcz skutki. Niestety od pewnego czasu w polskich aptekach brakuje leków na takie choroby jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, astmę, POChP, czy alergię. Co więcej, w wielu przypadkach brakuje nawet zamienników, przez co wiele osób zostało odciętych od możliwości kontynuowania farmakoterapii.

Jednak najwidoczniej nie wszyscy są świadomi tego, co się aktualnie dzieje w naszym kraju, lub po prostu nie chcą o tym mówić. Mowa dokładniej o Marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim, który w jednym z wywiadów powiedział coś, co zwyczajnie nie mieści się w głowie.

Według Karczewskiego, w Polsce leki są łatwo dostępne

Wielu internautów widząc wypowiedź Stanisława Karczewskiego nie wierzyła w to, co czyta. Otóż Marszałek Senatu stwierdził w wywiadzie, że leki w Polsce są tanie i łatwo dostępne. Nie da się ukryć, że kłóci się to z odczuciami wielu osób, które niekiedy muszą odwiedzić nawet kilkanaście aptek, aby zrealizować swoją receptę, lub pozostawić w aptece nawet kilkaset złotych.

Oczywiście część lekarstw objętych jest refundacją, ale wciąż jest cała masa często przypisywanych specyfików stosowanych w długotrwałym leczeniu, których ta refundacja nie dotyczy. Szczególnie ostatnie dni pokazały nam, jak dokładnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o dostępność wielu leków w polskich aptekach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Rynek leków to ponad 10 mld zł. Walczymy i to skutecznie z mafiami wywożącymi leki, zabiera nam się leki. Leki wbrew temu, co opozycja czasami mówi, w Polsce są tanie. Jest dobry dostęp do leków dla pacjentów. Też zadbaliśmy, żeby dostęp był dobry dla osób w podeszłym wieku - program 75+ cieszy się bardzo dużym powodzeniem - mówił Karczewski.

Nie dziwi więc fakt, że słowa polityka wywołały prawdziwą burzę w sieci, a na wielu portalach pojawiły się setki komentarzy krytykujących jego wypowiedź.

 - Przy jego diecie to leki są za darmo dla mnie 560zł to dużo za dużo - pisze jeden z internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Przenigdy nie kupuj takiej popularnej wody w sklepach. Miała być zdrowa, a może być rakotwórcza
  4. W portfelu znalazł list od żony, który napisała tuż przed śmiercią. Złapiesz się za głowę, tak mocne są to słowa
  5. Wygląd córki Roberta Janowskiego onieśmiela. Nastolatka skradnie serca wielu Polaków
  6. Przyjaciel rozdaje rzeczy po zmarłej gwieździe "Świata według Kiepskich". Zdumiewające doniesienia

 

źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News