Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce

Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce Źródło: ...

Te leki, zgodnie z pilną decyzją GIF, zostały wycofane ze sprzedaży. Pracownicy inspektoratu apelują do młodych mam, które ten popularny lek mają w swoich apteczkach, aby natychmiast się go pozbyły. Może być bardzo niebezpieczny.

Leki dla dzieci zostały wycofane ze sprzedaży. Popularny lek, który jest powszechnie stosowany przez młodych rodziców, aby złagodzić objawy gorączki u dzieci, został wycofany. To pilna decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Media apelują, aby rodzice sprawdzili numer serii, a także datę ważności leku, który posiadają w swoich apteczkach. Jeśli numery zgadzają się z tymi, które GIF wyszczególnił w dokumencie zgodnie z decyzją o nr 59/WC/2019, lek należy wyrzucić. Można to zrobić w pobliskiej aptece, która zutylizuje jego zawartość.

Leki decyzją GIF wycofane z obrotu. Każda mama powinna o tym wiedzieć

Dzisiaj GIF poinformował media o decyzji, którą podjęto w sprawie leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym. Lek ten został wycofany z obrotu, ponieważ, jak czytamy w dokumencie decyzji nr 59/WC/2019 inspektorat stwierdził w nim "wadę jakościową".

 - (...) Wpłynęła informacja o uzyskaniu wyniku poza specyfikacją przez wytwórcę dla wyżej wymienionej serii produktu leczniczego Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym w zakresie parametru zawartość ibuprofenu (...) - czytamy w dokumencie na stronie Inspektoratu.

Jak podaje "Fakt", komunikat ten należy interpretować w taki sposób, że ilość substancji czynnej, w tym wypadku ibuprofenu, nie mieści się w dopuszczalnych widełkach. Decyzją GIF-u należy więc pozbyć się ze swojej apteczki wszystkich leków, na których widnieje ten nr serii, oraz data.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę

2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

  • Termin ważności - 11.2020
  • Numer serii - 031118

Lek ten sprzedawany jest w formie zawiesiny, którą podaje się dziecku do ust. Chodzi konkretnie o dawkę 200 mg ibuprofenu na 5 ml płynu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News