lekcje religii szkoła
Unsplash Taylor Wilcox
Joanna Szwalikowska - 29 Października 2020

Czy lekcje religii powinny odbywać się poza szkołą?

Czy lekcje religii, waszym zdaniem, powinny odbywać poza szkołą, a nie w jej budynkach? Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Jesteście zwolennikami religii w szkole czy wręcz przeciwnie?

Czy lekcji religii powinny odbywać się w szkołach? To pytanie zadaje wiele osób. Jak się okazuje, coraz więcej Polaków wolałoby, aby religia odbywała się poza budynkami szkoły, tak, aby ta mogła pozostać w pełni świecka.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Zainteresowanie rezygnacją z katechezy czy nawet apostazją znacznie wzrosło w ostatnim czasie, Młodzi ludzie często wymieniają się między sobą informacjami na ten temat oraz rozmaitymi radami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Spór o lekcje religii w polskich szkołach powraca regularnie. Jedni uważają, iż katecheza powinna odbywać się normalnie w szkole, tak jak ma to miejsce obecnie. Wiele osób jednak opowiada się za tym, by lekcje religii odbywały się poza szkołą.

Obecnie lekcje religii są obowiązkowe w szkołach. Rodzice mają jednak możliwość wypisania swojego dziecka z lekcji. Regularnie pojawiają się również postulaty o to, aby lekcje religii zostały zredukowane bądź zastąpione bardziej przydatnym przedmiotem.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. RFM: Minister Zdrowia chce ograniczeń w przemieszczaniu się oraz zamknięcia szkół i części sklepów

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Religia w szkołach budzi bardzo wiele emocji. Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Uważacie, że lekcje religii powinny nadal odbywać się w szkołach, czy może powinny być prowadzone poza nimi? Co sądzicie na ten temat?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje
  2. Joanna Jędrzejczyk kusi swoim ciałem. Gorące zdjęcie w samym bikini rozpaliło tysiące Polaków (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  7. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News