Po dzisiejszych protestach lekarzy w Warszawie, dbający o nasze zdrowie specjaliści mają wiele powodów do narzekania. Największym z nich jest to w jaki sposób wszystko przedstawiły rządowe media – zamiast gwizdów i okrzyków, które poleciały w stronę ministra w rządzie PiS, Konstantego Radziwiłła, pokazano… oklaski i uśmiechnięte twarze lekarzy w reakcji na jego słowa. 

W sobotę w stolicy odbył się duży protest pracowników polskiej służby zdrowia, którzy niezadowoleni postanowili pokazać swój sprzeciw wobec ministra zdrowia w rządzie PiS, Konstantego Radziwiłła.

Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia domagali się m.in. lepszych wynagrodzeń i warunków pracy; lepszego sprzętu do pracy oraz zlikwidowania rozwiązań, które prowadzą do narastania kolejek do specjalistów.

Na manifestacji zjawił się minister zdrowia, który starał się przekonać, że wkrótce wszystkie problemy polskiej służby zdrowia znikną jak ręką odjąć, po czym szybko zniknął nie odpowiadając nawet na jedno pytanie. Zgromadzeni w stolicy lekarze zareagowali jednak na jego słowa gwizdami i okrzykami „kompromitacja”.

Inaczej wszystko pokazała rządowa telewizja. W relacji TVP Info protestujący lekarze zamiast gwizdać – jak było w rzeczywistości – klaskali w reakcji na słowa szefa resortu zdrowia.

Poniżej nagrania jak było w rzeczywistości oraz jak przedstawiła to rządowa telewizja.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

Zobacz również