Nowe, kontrowersyjne przepisy dotyczące tzw. pigułki dzień po, które weszły w tym roku w życie, według wielu kobiet okazały się krzywdzące i niesprawiedliwe. Po ich stronie postanowili więc stanąć liczni lekarze, którzy pomogą im uzyskać receptę na antykoncepcję awaryjną w prosty, zaskakujący sposób.

Zakup tzw. pigułek dzień po został w naszym kraju znacznie utrudniony. Trzeba bowiem konsultacji z odpowiednim lekarzem oraz recepty, aby w ogóle mieć szansę nabycia ich w aptece. Kolejki w przychodniach publicznych są jednak tak ogromne, że większość pacjentek nie ma szans, aby na czas uzyskać potrzebną opinię specjalisty.

Łatwe rozwiązanie ich problemu znaleźli więc Lekarze Kobietom. Już 110 lokalizacji w Polsce dołączyło do akcji, w ramach której prywatni specjaliści wypisują potrzebną receptę na pigułkę za darmo, bądź też za symboliczną złotówkę.

Inicjatywa ta ma pomóc kobietom, których nie stać na drogie wizyty, a którym zależy jednak na czasie. Listę przychodni biorących udział w akcji specjalistów znaleźć można na stronie internetowej Lekarzy Kobietom.

...

Zobacz również