Niektóre środowiska bardzo głośno i wyraźnie domagają się obecnie całkowitego zdelegalizowania w Polsce aborcji bez względu na okoliczności. Jeżeli rzeczywiście przepisy te zostałyby wprowadzone w życie, na co istnieje gigantyczna szansa, może to oznaczać całkowity koniec badań prenatalnych. Wizja ta zdecydowanie przeraża lekarzy oraz przyszłych rodziców.

Fundacja Życie i Rodzina domaga się obecnie całkowitego zakazu przeprowadzania w naszym kraju zabiegów przerywania ciąży. Pod ich projektem podpisało się około 200 tys. osób, a więc teoretycznie rozpatrzeniem sprawy mógłby zająć się Sejm RP. Zwolennikiem idei pozostaje także niezmiennie sam prezydent.

Co ciekawe, specjaliści biją już na alarm w związku z potencjalnym końcem wykonywania badań prenatalnych. Obecnie bowiem są one według przeciwników aborcji pierwszym krokiem do wykonania zabiegu.

Lekarze twierdzą więc, że wielu z nich wkrótce zrezygnuje z badania ciężarnych kobiet, aby nie przyczynić się do podjęcia decyzji o nielegalnych działaniach. Jednocześnie spowoduje to jednak brak dostępu do wiedzy na temat krytycznego zagrożenia ciąży, które doprowadzić może przecież nawet do śmierci dziecka oraz jego matki. Czas więc pokaże, w jaki sposób rozwinie się w Polsce coraz bardziej złożony temat badań prenatalnych oraz ich dostępności.

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?


Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

...

Zobacz również