Lekarze zachęcają do szczepień
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Monika Majko - 27 Grudnia 2020

Zaszczepieni lekarze z Polski pokazują zdjęcia. Chcą, by każdy Polak je zobaczył

Lekarze z całej Polski już dzisiaj rozpoczęli przyjmowanie pierwszych dawek szczepionki przeciwko COVID-19, opracowanej przez firmy Pfizer i BioNTech. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia zaszczepionych pracowników służby medycznej. Mają oni nadzieję, że ich słowa trafią do każdego Polaka.

Lekarze, którzy zdecydowali się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19, zachęcają do tego innych. W sieci pojawiły się zdjęcia medyków, którzy mają za sobą pierwszy etap szczepienia. W ten sposób chcą oni nakłonić Polaków do skorzystania z możliwości zaszczepienia.

Lekarze publikują w sieci swoje zdjęcia po szczepieniu

27 grudnia 2020 roku o godzinie 8:30 wykonano pierwsze szczepienie przeciwko COVID-19 w Polsce, a dawkę preparatu jako pierwsza w kraju przyjęła naczelna pielęgniarka Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie - Alicja Jakubowska.

Tuż po przeprowadzeniu pierwszych szczepień, w warszawskiej placówce odbyła się krótka konferencja prasowa z udziałem pracowników szpitala. Alicja Jakubowska przekazała Polakom kilka ważnych słów na temat szczepienia przeciwko groźnemu wirusowi SARS-COV-2.

– Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić sam dla siebie, niech się zaszczepi dla tych bliskich, których się kocha – powiedziała Alicja Jakubowska.

Premier Morawiecki z samego rana przekazał przełomową wiadomość. Zacznie się jeszcze dziśPremier Morawiecki z samego rana przekazał przełomową wiadomość. Zacznie się jeszcze dziśCzytaj dalej

Alicja Jakubowska ma nadzieję, iż jej postawa przekazuje, że warto się zaszczepić, by wrócić do normalności. W ślad za pielęgniarką poszło wielu medyków, którzy już dzisiaj przyjęli pierwszą dawkę preparatu. W sieci pojawiły się zdjęcia pracowników służby zdrowia, którzy namawiają do skorzystania z możliwości zaszczepienia się na koronawirusa.

– Właśnie się zaszczepiłem. Wszystko w porządku, organizacja szczepienia u mnie w szpitalu świetna. Oby tak dalej! #szczepimysie – napisał anestezjologia Grzegorz Siwek na swoim Twitterze.

– I jest, szczepienie po dyżurze jak złoto! – przekazał z kolei kardiolog Piotr Denysiuk z Porozumienia Rezydentów OZZL, KML OIL w Lublinie.

Szczepienie przeciwko COVID-19 ma już za sobą również dyrektor Szpitala Tymczasowego na Stadionie PGE Narodowy dr Artur Zaczyński. Lekarz podkreślił, że preparat przeszedł badania kliniczne i został w pełni zaakceptowany do użytku. Według niego„ta szczepionka zmieni nasze życie” i „pozwoli wrócić do normalności”.

Szczepionka wyprodukowaną przez Pfizer i BioNTech jest podawana w dwóch dawkach, które przyjmuje się w odstępie co najmniej 21 dni. Po szczepieniach wśród personelu medycznego, możliwość zaszczepienia się na koronawirusa otrzymają m.in. seniorzy oraz pracownicy służb mundurowych.

Lekarze zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19

Twitter.com Siwy_MD

Lekarze zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19

Twitter.com denyfication

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News