lekarze COVID-19 poważne konsekwencje zdrowotne
Alberto Giuliani/Wikipedia/ (CC BY-SA 4.0)
Joanna Szwalikowska - 15 Października 2020

Lekarze biją na alarm. Bezobjawowe przejście Covid-19 ma poważne konsekwencje dla zdrowia

Lekarze biją na alarm. Bezobjawowe przejście koronawirusa może mieć fatalne skutki zdrowotne. Jak przyznał na antenie Polskiego Radia wirusolog, skala rozprzestrzeniania się koronawirusa jest już tak duża, że każdy może spotkać osobę zakażoną na ulicy.

Lekarze alarmują. Sytuacja jest poważna. Nawet bezobjawowe przejście zakażenia Covid-19 może mieć fatalne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dziś mieliśmy do czynienia z kolejnym rekordem zakażeń - 8099 nowych przypadków.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Lekarze alarmują. Bezobjawowe przejście koronawirusa może nieść za sobą fatalne konsekwencje zdrowotne

Profesor Włodzimierz Gut gościł na antenie Polskiego Radia 24. Jak ostrzegał wirusolog, obecnie niestety coraz łatwiej jest się zarazić koronawirusem. Już niedługo zbliżymy się do jednego przypadku na 500 osób w populacji, co oznacza, że osobę zakażoną każdy z nas będzie mógł spotkać na ulicy. Zdaniem eksperta, dalszy rozwój sytuacji zależy od tego, na ile społeczeństwo będzie się stosowało do wprowadzonych obostrzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Od zakażenia do ujawnienia choroby mija 6-7 dni. Jeśli dziś wszyscy zaczniemy się zachowywać porządnie, to spadek będzie w ciągu tygodnia. Jeśli dalej będziemy zachowywać się ryzykownie, w tym samym czasie zanotujemy wzrost - przyznał wirusolog na antenie Polskiego Radia 24. Rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest ograniczenie do minimum wszelkich kontaktów oraz unikanie zbliżania się do innych osób. Ważne, byśmy pamiętali o zasłanianiu twarzy oraz zachowywaniu podstawowych zasad higieny. Niestety, jak się okazuje, nawet bezobjawowe przejście choroby może wiązać się z fatalny,mi skutkami zdrowotnymi.

- Łagodne przejście COVID19 nie oznacza braku uszkodzeń. Zaczyna się obserwować już pewne niepokojące zjawiska u osób, które łagodnie przeszły tę chorobę - przyznał prof. Gut. Jak dodał, bezpośrednio po przejściu Covid-19 nabywamy odporności, jednak w przypadku innych koronawirusów zanikała ona, co oznacza, że szczepionka będzie koniecznym rozwiązaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8099 nowych przypadkach zakażenia. Najwięcej z nich dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie odnotowanych zostało ponad 1300 przypadków. Łączna liczba zakażeń wielkimi krokami zbliża się do 150 tysięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej
  1. Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News