Lekarze podnieśli alarm
pikio.pl
Weronika Wasiak - 12 Października 2020

Pilny alarm podniesiony przez lekarzy. Sytuacja się pogarsza, niezbędna jest interwencja

Lekarze pilnie alarmują do wszystkich Polaków. Sytuacja z każdym dniem pogarsza się coraz bardziej. Wielu nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, konieczna jest natychmiastowa interwencja.

Lekarze wydają się bezradni. Rozkładając ręce z trudem zwracają się do Polaków z ważną informacją. Epidemia koronawirusa przybiera na sile.

Epidemia, kiedy koniecEkspert zdradził, kiedy będzie szczyt zachorowań i koniec epidemii w Polsce. Nie ma żadnych wątpliwościCzytaj dalej

Potrzebna jest natychmiastowa interwencja. Lekarze podnieśli alarm

Z początkiem października epidemia w Polsce nabrała rozpędu, zbierając coraz większe żniwa. Kilka tysięcy nowych zarażeń na dobę oznacza nie tylko dynamicznie rozprzestrzenianie się wirusa, ale niesie też za sobą bezradność służb medycznych. W szpitalach jest ograniczona liczba łóżek i respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Z najnowszych doniesień RMF24 wynika, że w trudnej sytuacji znaleźli się obecnie lekarze rodzinni, którzy mają możliwość kierować do izolatoriów osoby z podejrzeniem lub potwierdzeniem zarażenia koronawirusem. Chodzi o pacjentów, u których objawy są na tyle poważne, że specjalista nie może wyrazić zgody na zostanie w domu. Okazuje się, że takich osób stale przybywa, a izolatoriów zwyczajnie brakuje.

- Apelujemy o przywrócenie w całej Polsce izolatoriów. Ich deficyt utrudnia naszą pracę - apeluje w rozmowie z RMF24 rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Lekarze rodzinni zwracają również uwagę, że w całej Polsce jest w tej chwili zaledwie 25 izolatoriów, a przebywa w nich blisko 400 osób! Co gorsza, w niektórych województwach izolatoriów nie ma wcale, a ludzi trzeba gdzieś umieścić.

Dzisiaj grzeje:

1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

2. Szkoły zostają zamknięte. DGP: Bunt dyrektorów polskich szkół, zawieszają pracę

3. Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdę

- Są województwa, gdzie izolatoriów - na przykład na całym Mazowszu czy Dolnym Śląsku - nie ma wcale. [...] Kiedy liczba zakażeń sięgała 300-500 [dziennie - przy red.], takiej potrzeby nie było. Teraz trzeba izolatoria tworzyć, trzeba ten kanał udrożnić- mówił w rozmowie z RMF24 rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłe
  2. Wszystkie samochody Adama Małysza. Niektóre modele były przygotowane specjalnie dla niego (FOTO)
  3. Lekarze nie mają już wątpliwości. Plotki się potwierdziły, doskonała informacja ws. koronawirusa
  4. Niestety, nie żyje kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Nauczycielka miała tylko 45 lat
  5. Wicepremier wygadał się na żywo. Zdradził, kiedy zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, słuchacze zamarli
  6. Krystyna dodaje do kotletów mielonych sekretny składnik, wychodzą pulchne i soczyste jak z najlepszej restauracji. Rodzina w końcu odkryła tajemnicę

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News