Lekarze są bezradni
East News Rex Features
Irmina Jach - 10 Września 2020

Lekarze są bezradni, rozkładają ręce. Już się zaczęło, a mamy dopiero początek miesiąca

Lekarze wystosowali ważny apel, który jest skierowany do wszystkich Polaków. Mimo że sezon jesienny dopiero się rozpoczyna, już pojawiły się problemy, które mogą nieść za sobą niezwykle poważne konsekwencje. Trudno znaleźć właściwe rozwiązanie, medycy są bezradni, rozkładają ręce. Wiemy, w jaki sposób można uchronić się przez tragedią.

Lekarze są zaniepokojeni sytuacją epidemiologiczną, która drastycznie zmieniła się wraz z początkiem września. Mimo że od początku miesiąca minęło zaledwie kilka dni, sytuacja znacznie się pogorszyła. Pracownicy sektora medycznego są bezradni, takich problemów nie dało się uniknąć. Na szczęście, każdy z nas może zadbać o swoje bezpieczeństwo indywidualnie. Niektórzy nie zapłacą nawet złotówki.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Lekarze alarmują do Polaków

Szczepionka na grypę cieszy się w tym sezonie ogromną popularnością. Polacy sięgają po wszystkie możliwe środki, by uniknąć objawów choroby, które łatwo pomylić z symptomami zarażeniem koronawirusem. Eksperci apelują, że profilaktyka jest obecnie niezwykle ważna. Sytuacja jest bardzo specyficzna, tylko zastosowanie odpowiedniej strategii pozwoli uniknąć przepełnienia przychodni POZ, a co za tym idzie, pojawiania się kolejnych ognisk niebezpiecznego patogenu. Lekarze alarmują, że dopóki nie powstanie szczepionka na COVID-19, szczepienia na grypę są szczególnie istotne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

W ciągu ostatniego tygodnia na terenie kraju zanotowano już 25 239 przypadków zachorowań na grypę. Zachorowania zdarzają się między innymi wśród maluchów, które nie przekroczyły czwartego roku życia - 7336. Kolejnymi grupami są dzieci pomiędzy 5 a 14 rokiem życia (4852), osób dorosłych w wieku 15-64 lata (10 985) oraz seniorzy powyżej 65 roku życia (2066). Obecnie hospitalizowani są 103 chorzy na grypę. W tym czasie odnotowano również aż 3,7 tysiąca potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Zdecydowano, że przedstawiciele wielu grup społecznych nie będzie musiało płacić za szczepionki na grypę. Na refundację mogą liczyć seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, osoby w wieku 18-64 cierpiące na choroby współistniejące, kobiety w ciąży, a także dzieci pomiędzy 3 a 5 rokiem życia. Dzieci będą mogły przyjmować je w formie donosowej, dorośli zaś - domięśniowo. Grupy nieobjęte refundacją również mogą skorzystać ze szczepień przeciwko grypie. Muszą jednak liczyć się z uiszczeniem pełnej kwoty. Narodowy Fundusz Zdrowia zadeklarował także refundację dla pracowników sektora medycznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na antenie. Gość Danuty Holeckiej dokonał niespotykanego porównania
  2. Telenowela w postapokaliptycznym świecie doczekała się końca. Ogłoszono zakończenie legendarnego serialu
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Przez 5 dni piła sok z selera. Pozbyła się uciążliwego problemu, z którym długo walczyła

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News