lekarze alarm pacjenci
Pixabay jarmoluk
Joanna Szwalikowska - 2 Listopada 2020

Lekarze pilnie alarmują, chodzi o pacjentów bez objawów Covid-19. Konsekwencje mogą być opłakane

Lekarze wydali pilny alarm. Chodzi o pacjentów, którzy nie mieli objawów zakażenia koronawirusem. Niestety, konsekwencje mogą być opłakane.

Lekarze pilnie alarmują o swoim największym odkryciu. Mowa o pacjentach, którzy przeszli zakażenie koronawirusem. Niestety, jak się okazuje, konsekwencje mogą być opłakane.

Porażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiPorażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiCzytaj dalej

Lekarze wydali pilny alarm. Najnowsze odkrycie na temat koronawirusa jest niepokojące

Naukowcy z Houston Medical Institute pilnie alarmują o swoim najnowszym odkryciu na temat koronawirusa. Dokładniej dotyczy ono pacjentów, którzy przeszli zakażenie bezobjawowo. Okazuje się, że w bardzo wielu przypadkach ono również może okazać się bardzo groźne dla naszych organizmów. Z kolei jego fatalne skutki mogą ukazać się dopiero po długim czasie.

Od momentu, kiedy zaczęła się pandemia koronawirusa na świecie, zaraziło się nim niemal 46 milionów ludzi. Zmarło ok. 1,2 miliona, natomiast aż 10 procent wszystkich światowych zakażeń stanowią przypadki tylko w USA. W Polsce od kilku tygodni sytuacja również nabrała ogromnej dynamiki, w związku z czym rząd nakłada na nas kolejne obostrzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościWprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościCzytaj dalej

Choć każdy przypadek zakażenia koronawirusem przebiega indywidualnie, istnieje kilka najbardziej typowych objawów, czyli wysoka gorączka, suchy, duszący kaszel, a także ogólne poczucie zmęczenia. Niekiedy pojawia się nawet utrata smaku oraz węchu. Istnieje jednak mnóstwo osób, które zakażenie przechodzą zupełnie bezobjawowo. Jak wirus SARS-CoV-2 wpływa na ich organizm?

Zdaniem naukowców z Houston Medical Institute to, że przechodzimy zakażenie koronawirusem bezobjawowo, wcale nie oznacza, że w naszych organizmach nie zachodzą pewne zmiany. Jak się okazuje, mogą one na trwałe pozostawić ślad na naszym zdrowiu.

Badacze dokonali niepokojącego odkrycia. Badaniom poddano tysiąc osób, które zakaziły się koronawirusem, jednak nie zaobserwowały u siebie żadnych widocznych objawów choroby. Konsekwencje mogą okazać się opłakane.

Badanie wykazało, że aż 70 procent zakażonych osób, które infekcję przeszły bez żadnych widocznych symptomów, cierpiało z powodu powikłań. Zdaniem amerykańskich badaczy, mogą one wystąpić nawet cztery miesiące od momentu przejścia choroby.

Najczęściej problem pojawiał się w obszarze układu nerwowego, niestety nie jest to jedynie krótkie, przejściowe zaburzenie. Koronawirus moze wywrzeć długotrwały, negatywny wpływ na nasz organizm. U niektórych osób dopiero po przechorowaniu koronawirusa pojawiła się utrata węchu oraz smaku - taki objaw często zaznaczają osoby, które przechodzą zakażenie z widocznymi objawami.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Nagła wiadomość w sprawie kolejnych obostrzeń. Już wiadomo, czego możemy się spodziewać

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

To właśnie utrata węchu oraz smaku skłoniła naukowców do tego, by podjąć dalsze badania. U niektórych osób zaobserwowano również problemy dotyczące pracy poszczególnych narządów, jak np. zapalenie spojówek. U pacjentów, którzy z kolei trafili do szpitala, czasami pojawiała się nawet utrata pamięci lub dezorientacja.

Badania amerykańskich naukowców wykazały, iż nawet bezobjawowe przejście zakażenia koronawirusem, niestety może bardzo negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Pamiętajmy więc o tym, by dbać o zdrowie swoje oraz innych osób i stosować się do zaleceń sanitarnych, które w ciągu ostatnich miesięcy stały się tak ważne w naszych życiach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorów
  2. Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Pociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyli
  7. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News