Lekarze ostrzegają
Jan Bielecki East News
Monika Majko - 1 Czerwca 2020

Lekarze ostrzegają, nie jest tak jak wszyscy sądzili. Chodzi o koniec epidemii

Lekarze nie pozostawiają żadnych złudzeń, nie jest tak, jak wszyscy przypuszczają. Informacje przekazane przez specjalistów z polskich szpitali są bardzo niepokojące, chodzi o koniec epidemii. Rządowe działania wcale nie polepszają sytuacji panującej w kraju z powodu pandemii koronawirusa.

Lekarze z polskich placówek medycznych przekazali niepokojące informacje, chodzi o spodziewany koniec epidemii. Nie jest tak, jak wszyscy sądzą, sytuacja związana z pandemią koronawirusa w naszym kraju wciąż nie została opanowana. Pracownicy szpitali nie mają wątpliwości, to nie koniec zmartwień.

Lekarze przekazali niepokojące informacje ze szpitali

Podczas, gdy polski rząd ogłasza kolejne etapy "odmrażania" gospodarki, tłumacząc swoje decyzje opanowaniem fali zakażeń, polscy lekarze ostrzegają, że koniec epidemii w naszym kraju wcale nie jest blisko. Po chwilowym złagodzeniu sytuacji, szpitale znów mają ręce pełne roboty.

Daniel Olbrychski ma syna w Stanach Zjednoczonych.Mało kto ma pojęcie, jak wygląda najmłodszy syn Olbrychskiego. Mamy zdjęcia Wiktora, można paść z wrażeniaCzytaj dalej

– Niedawno jeden z kolegów opowiadał anonimowo dziennikarzowi, że szpital pusty, a my nie mamy co robić. Już nieaktualne, mamy obłożenie ok. 80 proc. Jak się warszawski łańcuszek rozwinie dalej, znowu zabraknie miejsc - wyznał w rozmowie z "Polityką" jeden z lekarzy pracujących w warszawskim szpitalu MSW przy ul. Wołoskiej, który od początku pandemii zajmuje się pacjentami z koronawirusem.

Lekarze z polskich szpitali ostrzegają, koniec epidemii jest daleki

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

DziewczynaZdjęcia są niepokojące. Informacje o 22-letniej córce Małysza powalająCzytaj dalej

Do szpitala na Wołoskiej trafili pacjenci z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, który jeszcze w kwietniu był największym ogniskiem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Dziś znów placówka zmaga się z kolejnymi zakażeniami, czasowo wyłączono z funkcjonowania oddziały neurologii i neurochirurgii, gdzie potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem. Ci pacjenci również trafili do warszawskiego szpitala, a placówka podjęła kolejną próbę powrotu do normalnego trybu pracy.

– A my po kolejnej serii wymazów możemy dezynfekować oddziały i zacząć znów normalnie funkcjonować. Nie tak jak wtedy, kiedy przez kilka tygodni mieliśmy najwięcej w kraju pacjentów z covidem i leczyliśmy ich sami bez żadnego wsparcia finansowego i materialnego - przekazał Łukasz Skrzeczyński, wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

2. Córka Zbigniewa Wodeckiego przerwała milczenie. Nie miała pojęcia, że widzi tatę po raz ostatni

Do normalnego trybu pracy nie może powrócić również szpital na Banacha. Placówka zmaga się z poważnymi brakami w personelu, kilkaset osób przebywa na zwolnieniach oraz kwarantannach, ponieważ w olbrzymim szpitalu co chwilę pojawia się kolejny przypadek zakażenia.

– Koniec epidemii? To nawet nie jest początek końca. Z informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia widać wyraźnie, że nie ma spadku zakażeń. Moim zdaniem szczyt zachorowań może być jeszcze przed nami - powiedział Maciej Zabelski, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego i zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiem
  2. Klub z Ekstraklasy oskarżony o korupcję. Grożą mu poważne konsekwencje
  3. Wydarzyło się najsmutniejsze. Po ciężkiej walce zmarł Piotr Rocki
  4. Koledzy rzucili mu wyzwanie, wypił litr popularnego produktu. Od razu dostał drgawek, 19-latek walczy o życie
  5. Przechodzili małżeński kryzys, odbijało się w sypialni. Mąż postanowił się zemścić, wszystko wrzucił do sieci
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

Pies znalazł dziwną kulkę, potrzebna była pomoc specjalistówPies znalazł w ogrodzie kulkę, która zaczęła syczeć. Właściciel zwierzaka nie mógł przewidzieć, czym tak naprawdę jest znaleziskoCzytaj dalej

źródło: Polityka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News