Jeden z pierwszych objawów koronawirusa. Występuje zaraz po zakażeniu, lekarze ostrzegają

Jeden z pierwszych objawów koronawirusa. Występuje zaraz po zakażeniu, lekarze ostrzegają Źródło: Pixabay DarkoStojanovic

Lekarze zwracają uwagę na jedne z pierwszych objawów koronawirusa, które można u siebie zaobserwować. Ważne jest aby nie tylko zwrócić uwagę na te najbardzije popularne, ale mieć na uwadze, iż zakażenie może wyglądać inaczej niż przekazywane jest to w mediach.

Lekarze podkreślają, że każdy kto zaobserwuje u siebie objawy wskazujące na to, że jest nosicielem wirusa SARS-CoV-2 powinien niezwłocznie zgłosić się do odpowiednich służb oraz do zera ograniczyć kontakty z innymi ludźmi. 

Lekarze ostrzegają i proszą aby nie lekceważyć

Lekarze stoją na pierwszej linii walki z niebezpiecznym wirusem. Choroba COVID-19 jest wywoływana u pacjentów po zakażeniu. Należy przestrzegać zasad higieny, często myć ręce, unikać kontaktu z oczami, nosem oraz ustami, jednak przede wszystkim ograniczyć kontakt z innymi ludźmi, bo to właśnie najłatwiejszy sposób rozprzestrzeniania się wirusa. Lekarze proszą o rozwagę i ostrzegają, że wielu pacjentów skupia się na głównych objawach zakażenia, lekceważąc inne sygnały wysyłane przez nasz organizm. W ten sposób nie mają świadomości o możliwości bycia nosicielem koronawirusa, a przez to stanowią większe zagrożenie dla społeczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To jedne z pierwszych objawów

Najpoważniejszymi sygnałami, że coś jest nie tak, dawanymi nam przez ciało jest wysoka gorączka oraz uporczywy, suchy kaszel. Utrudnia on bardzo oddychanie i prowadzi do sytuacji zagrożenia życia, ponieważ wielu pacjentów aby oddychać korzystać musi z pomocy maszyn. Tych niestety na całym świecie jest zdecydowanie za mało. Lekarze proszą jednak by się obserwować. Czymś co powinno wzbudzić nasz niepokój jest także utrata smaku oraz węchu. Mało, który pacjent łączy to z możliwością bycia zakażonym, a są to jedne z pierwszych objawów, które występują.  Eksperci zwracają uwagę, że kiedy zaczniemy dołączać ten objaw do listy symptomów, ułatwi to proces izolowania chorych.

Dzisiaj grzeje: 1. Miał tylko 52 lata. Nie żyje uwielbiany muzyk, był zakażony

2. Podano prawdopodobną przyczynę śmierci aktora ”Barw Szczęścia”. Zmarł na oczach dzieci

Ogromny wzrost takich pacjentów

- Widziałem ogromny wzrost liczby pacjentów przychodzących do mojej kliniki z nagłą utratą węchu. To jest około czterech pacjentów tygodniowo, w większości poniżej 40 roku życia i bez innych objawów COVID-19. Zwykle nie widzę więcej niż jednego na miesiąc" - powiedział profesor Nirmal Kumar, który pełni funkcję prezesa izby laryngologicznej z Wielkiej Brytanii. Jak widać, więc problem jest naprawdę duży, a lekceważenie problemu może przynieść ze sobą tragiczne skutki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?
  2. Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bić
  3. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  4. Seniorzy nie dostaną emerytury? Zawieszenie świadczenia na czas epidemii coraz częściej proponowane
  5. Młody psiak zaczepiał inne psy w parku. Owczarek niemiecki nie wytrzymał, wszystko się nagrało
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News