Dyskusja o aborcji trwa. Czarny Poniedziałek spowodował, że część kobiet w całej Polsce rozpoczęła strajk oraz manifestuje przeciwko projektowi ustawy Stop Aborcji. Na temat samego zabiegu wypowiedział się polski lekarz wykonujący aborcję w niemieckiej klinice.  

Ginekolog Janusz Rudziński postanowił pokrótce opisać zabieg aborcji. Uważa, że wielu Polaków nie ma wiedzy na ten temat. Od lat obsługuje Polki, które wyjeżdżają do Niemiec w ramach tzw. „turystyki aborcyjnej”.

Dr Rudziński od 48 lat pracuje w zawodzie, od 34 lat w Niemczech, gdzie każdy komunalny szpital jest zobowiązany do wykonywania aborcji. Przekonuje, że zdjęcia pokazywane przez organizacje pro life, na których widać mnóstwo krwi i metalowe szczypce, to manipulacje.

– Proszę to włożyć między bajki. W zasadzie przerywa się tylko wczesne ciąże, które są najczęściej jeszcze w stadium komórek. Nie ma ani uśmiechającego się płodu, ani niczego co jest na tych plakatach. Aborcji dokonuje się najczęściej w 6-8 tygodniu ciąży. Struktury pokazywane przez organizacje pro-life są fałszywe i tendencyjne – mówi Rudziński.

– Daje się pacjentce tabletki przygotowawcze, a później wykonuje się zabieg metodą próżniową. Do macicy wprowadza się specjalny podciśnieniowy instrument, który usuwa jej zawartość. Ten zabieg trwa niecałe dwie minuty. Nie widzi się płodu, bo jeszcze go najczęściej nie ma. Pacjentka przychodzi o godzinie 8.00, zostaje przygotowana do zabiegu i w sali operacyjnej dostaje dożylnie dwuminutową narkozę. Po godzinie pacjentka wychodzi do domu. To krótki i bardzo bezpieczny zabieg, bez żadnych następstw – dodał.

 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wywiad naTemat.pl

...

Zobacz również