Lekarz przerwał milczenie. Oto jak Rosjanie obrzydliwie zbezcześcili zwłoki Kaczyńskiej

Lekarz przerwał milczenie. Oto jak Rosjanie obrzydliwie zbezcześcili zwłoki Kaczyńskiej Źródło: źródło: wikimedia.org/prezydent.pl

To, co działo się z ciałami ofiar tragedii w Smoleńsku, mrozi krew w żyłach. Z dokumentacji medycznej sporządzonej przez Rosjan wynika, że ci dopuścili się masy błędów i zaniedbań. Okazuje się też, że wielu z nich nie miało żadnego szacunku do zmarłych Polaków. Zwłoki prezydentowej miały zostać po prostu zbezczeszczone.

O całej sprawie mówi lekarz, Dymitr Książek, który do Rosji po katastrofie poleciał razem z rodzinami ofiar. Jak mówi, ludzie zajmujący się ciałami ofiar byli bezlitośni dla zmarłych. Zwłoki Polaków były traktowane jak rzeczy, do których nikt nie przykłada większej wagi. Szczególnie tragicznie Rosjanie mieli się obejść z ciałem Marii Kaczyńskiej. Książek był obecny na identyfikacji ciała prezydentowej. Na jego oczach pewien Rosjanin bez ceregieli formował twarz Kaczyńskiej, ciągnąc jej zwłoki za nos. Mężczyzna miał traktować ciało jak myśliwskie trofeum. - Byłem przy identyfikacji ciała prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Najbardziej mnie uderzył i zabolał sposób, w jaki Rosjanin brutalnie pociągnął do góry nos Marii Kaczyńskiej. Chciał w ten sposób chyba uformować jej twarz, bo była bardzo zniekształcona, ale tego się tak nie robi! Czułem wtedy wielką złość, że znieważają naszą prezydentową, że tak ją ten Rosjanin traktuje. To było dla mnie barbarzyńskie zachowanie, jak jakiegoś myśliwego - wspomina Książek. Tego typu patologiczne zachowanie dało swoje straszliwe efekty. Eksperci z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy zajęli się analizą dokumentacji, wykazali, że Rosjanie dopuścili się ogromu błędów. Te dotyczą zatrważającej liczby 90% ofiar katastrofy.

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu