Lekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzenia

Lekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzenia Źródło: Facebook Maciej Jędrzejko

Lekarz Maciej Jędrzejko zamieścił na Facebooku obszerny wpis, w którym podzielił się wieloma cennymi radami związanymi z tym, jak możemy przygotować się na ewentualną walkę z chorobą oraz co robić, aby być jak najbardziej bezpiecznym w czasie epidemii.

Lekarz postanowił, że swoje obserwacje wykorzysta, aby pomóc ludziom, którzy mogą czuć się przytłoczeni ilością napływających do nich wiadomości. Jego słowa mogą być bardzo cenne, a na szczególną uwagę zasługuje fragment wpisu, gdzie lekarz prezentuje budowę prostego urządzenia, które może pomóc w oddychaniu.

Lekarz przygotował konkretną listę porad

Lekarz Maciej Jędrzejko na co dzień pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach, zdecydował się zebrać całą posiadaną wiedzę na temat możliwych form zabezpieczenia przed COVID-19. Według prognoz jesteśmy dopiero przed szczytem zachorowań, więc informacje przekazane przed doktora mogą okazać się bardzo cenne. Chyba najbardziej cenną radą, którą się podzielił jest to, jak zrobić domowy przyrząd do wspomagania oddychania. Ilość respiratorów w Polsce, ale także na całym świecie, jest zdecydowanie niewystarczająca. Okazuje się, że możemy przygotować się do najgorszego, wykorzystując dwie proste rzeczy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To naprawdę może Ci pomóc

Wirus SARS-CoV-2 najczęściej atakuje drogi oddechowe. Lekarz Maciej Jędrzejko proponuje, aby zbudować prosty aparat do treningu i wspomagania oddechu podczas choroby. Wykonać go można samemu w domu. Potrzebne są do tego butelka częściowo napełniona wodą oraz cienka rurka.

- Butelke napełnić do 3/4, zakręcić. W nakrętce zrobić dziurkę wsadzić rurkę aż do dna butelki i gotowe. System nie może być zbyt szczelny, żeby powietrze które wdmuchujesz mogło z lekkim oporem uciekać - pisze lekarz i informuje, że profesjonalne dmuchawki można znaleźć w sieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel Elżbiety Witek do wszystkich Polaków. Każdy musi go usłyszeć, chodzi o "powrót do normaności"

2. Przepowiednie ojca Klimuszki na 2020. Kilkadziesiąt lat temu przewidział gorszą rzecz niż koronawirus?

Co jeszcze zaleca lekarz?

Doktor Maciej Jędrzejko w swoim długim wpisie zwraca też uwagę na to, jak ważne jest, aby obecnie do diety włączyć kiszonki oraz jogurty czy kefiry, które bogate są w naturalne probiotyki. Należy też dobrze się nawadniać i najlepiej odstawić alkohol, który najzwyczajniej w świecie odwadnia. Jedzenie warzyw i owoców powinno być już naszym nawykiem, jednak i o tym fakcie postanowił przypomnieć lekarz. Kwarantanna domowa sprzyja kanapowemu trybowi życia, jednak ruch, chociażby 10-15 minut dziennie dobrze wpłynie na kondycję naszego mięśnia sercowego oraz wzmocni odporność organizmu. Wypoczęty człowiek lepiej radzi sobie z każdym rodzajem infekcji, ta nie jest wyjątkiem.

Źródło: Screenshot / WP Tech

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowe syropy na kaszel. Od lat stosowane przez nasze babcie
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Genialny trik, wystarczy dodać do placków ziemniaczanych jeden składnik. Będą cudownie puszyste
  4. Ksiądz więził i krzywdził dziewczynkę bez skrupułów. Wyrok sądu powala
  5. Lawinowy przyrost zachorowań, potwierdzona śmierć 37-latka. Niepokojące oświadczenie Ministerstwa Zdrowia
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: WP Tech

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News