Lekarz o przyszłości Polski
unsplash.com Mufid Majnun
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Lekarz zdradził, co wydarzy się w Polsce już na dniach. Nikt nie chce mówić głośno o całej sprawie

Lekarz przerwał milczenie. Powiedział, co w najbliższych dniach wydarzy się w Polsce.

Lekarz zabrał głos w sprawie epidemii. Nie ma wątpliwości w sprawie tego, co czeka Polaków. Przedstawiany przez niego scenariusz nie należy do szczególnie pokrzepiających.

Polacy mieli nadzieję, że uda się tego uniknąć. Lekarz przerwał milczenie

Epidemia koronawirusa w Polsce stale nabiera rozpędu. Październik okazał się najgorszym miesiącem od marca, bo niemal każdego dnia Ministerstwo Zdrowia odnotowuje rekordową liczbę nowych zakażeń. Dziś poinformowano o ponad 20 tys. przypadkach i blisko 300 zgonach.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Sytuacja jest dramatyczna, a eksperci zdają się nie mieć wątpliwości, że bez właściwych działań, będzie tylko gorzej. Dr Jakub Zieliński, z Zespołu Modelu Epidemiologicznego ICM Uniwersytetu Warszawskiego, w rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się do tego, co obecnie dzieje się w naszym kraju, ale też tego, co wydarzyć może się już niebawem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Kiedy w marcu w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, został szybko wprowadzony lockdown. To bardzo spłaszczyło epidemię, nie widzieliśmy tendencji wzrostowej, aż do września. Kiedy skończyły się wakacje i dzieci powróciły do szkół - mówił dla WP.

Zdaniem ekspert, niewiele jesteśmy w stanie zrobić, by zatrzymać epidemię i doprowadzić do zmniejszania się dobowej liczby zachorowań. Zaznaczył jednocześnie, że to, co możemy i powinniśmy zrobić to podjęcie takich działań, by liczba zakażeń nie rosła tak dynamicznie. Według dr Zielińskiego, większość chorych na COVID-19 przechodzi wirusa bezobjawowo, nie mając nawet pojęcia, że doszło u nich do zarażenia. W konsekwencji mogą swobodnie poruszać się w przestrzeni publicznej, co z kolei prowadzi do kolejnych zarażeń.

Lekarz przyznał, że najbliższe dni będą decydujące dla całego kraju. Jasno zaznaczył, że "albo restrykcje zaczną działać i wtedy ponownie uda się spłaszczyć wzrost epidemii, albo sytuacja wymknie się spod kontroli". To z kolei może oznaczać, że do marca zarazi się połowa Polaków.

- Do tego może dojść, jeśli rząd w odpowiedniej chwili nie zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu, albo po prostu ludzie nie będą przestrzegać restrykcji. Już teraz duża część społeczeństwa jest mocno zmęczona tą sytuacją. W grudniu możemy mieć więcej chorych niż było od wiosny do listopada razem wziętych. Jednego dnia będzie więcej zgonów niż w lecie przez cały miesiąc. Nagle okaże się, że w ciągu dnia trzeba przyjąć do szpitala tyle osób, ile wcześniej przyjmowano przez miesiąc - wyjaśniał w rozmowie z WP.

Ekspert ustosunkował się również do sytuacji w polskiej służbie zdrowia przyznając, że niemal pewny jest jej upadek, co jednak nie nastąpi z dnia na dzień. Zaznaczył, że najbliższe trzy miesiące będą "prawdziwym piekłem".

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Dziś rząd ogłosi kolejne obostrzenia dla Polaków. Pilna konferencja premiera na PGE Narodowym

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

- Światła nagle nie zgasną. Po prostu wyczerpią się wolne miejsca w szpitalach, karetki przestaną na czas zabierać chorych, którzy będą umierać we własnych domach. Najbliższe trzy miesiące to będzie prawdziwe piekło - mówił.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rottweiler śmiertelnie pogryzł noworodka, chciał go zakopać. Koszmar rodziny
  2. TVP podaje pilne wiadomości w sprawie Pucharu Świata w Wiśle. Polscy kibice zmartwieni, zawody mogą być odwołane
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Niespodziewany atak na Donalda Trumpa. Hakerzy przejęli stronę, chcą opublikować prawdę o koronawirusie
  7. Wzięła kęs ogórka kiszonego i spojrzała z niedowierzaniem do wnętrza. Już wiedziała, że popełniła niewybaczalny błąd
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News