Lekarz ujawnia sposoby na covid
Pixabay.com Engin Akyurt
Bartłomiej Cieślak - 28 Października 2020

Polski lekarz zachorował na Covid-19. Ujawnia najlepsze sposoby, by poradzić sobie z chorobą

Lekarz z Polski przeszedł Covid-19. Swoim doświadczeniem postanowił podzielić się z internautami, ujawniając najlepsze jego zdaniem sposoby na poradzenie sobie z chorobą. Jego rady mogą pomóc wielu osobom, które nie mają objawów na tyle poważnych, by była konieczność hospitalizacji, ale są one na tyle duże, że negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

Lekarz Dawid Ciemięga podzielił się ze swoimi fanami na Facebooku najlepszymi jego zdaniem radami na to, by w jak najlepszy możliwy sposób przejść chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Warto zaznaczyć, że wszystkie porady, jakie opublikował, konsultował również z innymi lekarzami, co każe wierzyć, że są to naprawdę skuteczne i, przede wszystkim, bezpieczne sposoby na to, by ulżyć sobie podczas tej groźnej choroby.

Niewiarygodne odkrycie ws. koronawirusa. 80% zakażonych łączyła jedna rzecz, trzeba wiedziećNiewiarygodne odkrycie ws. koronawirusa. 80% zakażonych łączyła jedna rzecz, trzeba wiedziećCzytaj dalej

Lekarz już piątego dnia, odkąd pojawiły się u niego objawy, czuł się źle. Chociaż zdawał sobie sprawę z tego, że sam fakt, że może samodzielnie oddychać stawia go na bardzo dobrej pozycji w porównaniu z wieloma chorymi, to jednak nie miał siły wstawać z łóżka. W tym celu zasięgnął opinii kolegów po fachu i razem stworzyli listę rzeczy, które pomagają w tym ciężkim czasie.

Pierwsza porada jest prosta: nie wierz w żadne leki. Póki co nie ma skutecznego leku na Covid-19 i zapewne jeszcze dłuższy czas żadnego nie będzie, dlatego najlepiej szybko o tym zapomnieć i zając się czymś, co faktycznie może zadziałać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Do tych rzeczy należy przyjmowanie dużych ilości witaminy C i D. Obie wzmacniają układ odpornościowy i pomagają w lepszy sposób przechodzić chorobę. Według lekarza, chorzy powinni przyjmować witaminę D w dawce wysycającej 20 000 j co 3 dni przez 2-3 tygodnie, a następnie w dawce podstawowej 4000 j codziennie. Równie ważna jest witamina C, tę jednak należy przyjmować w mniejszej dawce. Lekarz witaminę C zaleca codziennie 3-4 gramy, z zastrzeżeniem dla osób z chorymi nerkami.

Kolejną rzeczą, którą można sobie pomóc, to prawidłowe odżywianie. Posiłki powinny być obfite i pełnowartościowe. Chociaż utrata węchu i smaku sprawia, że chorzy nie mają specjalnie apetytu, a jedzenie nie ma żądnego smaku, to jednak Covid-19 osłabia cały układ immunologiczny, bardzo wskazane jest więc, by dużo jeść i pić, żeby mieć siłę do walki z chorobą. Nie wolno tego lekceważyć.

Równie ważny jest odpoczynek fizyczny i psychiczny. Dużo snu jest bardzo wskazane, ale nie można też zapominać o tym, by odpoczywać psychicznie nie śpiąc. Nie można cały czas się stresować, warto zając myśli czymś przyjemnym i np. obejrzeć ulubiony film lub posłuchać ulubionej muzyki.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Co ciekawe, lekarz zaleca unikania gorących kąpieli, szczególnie wieczorem. "Typowe są uderzenia gorąca, fale większego zmęczenia, szczególnie wieczorem, nie polecam brać kąpieli w wannie z leżeniem i grzaniem się w ciepłej wodzie, można po tym stracić przytomność" – wyjaśnił.

Warto również stale kontrolować ciśnienie i temperaturę. Należy obserwować organizm i reagować na wszelkie większe zmiany. Nie chodzi oczywiście o mierzenie temperatury i ciśnienia co pół godziny, ale warto mieć na uwadze obie te informacje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rottweiler śmiertelnie pogryzł noworodka, chciał go zakopać. Koszmar rodziny
  2. Adam Małysz zdecydował się przekazać Polakom wspaniałą nowinę. Zrobił coś niezwykłego, "kolejny sukces"
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Gwiezdne wojny i kosmiczne imperia. Badacze ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami podbojów
  7. Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efekt
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RadioZet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News