Czołowa chińska lekarka ostrzega. Nie można siadać na laurach, konsekwencje mogą być opłakane

Czołowa chińska lekarka ostrzega. Nie można siadać na laurach, konsekwencje mogą być opłakane Źródło: East News AFP

Chociaż wydaje się, że niektóre kraje zaczynają panować nad epidemią, każdy chiński lekarz i ekspert ds. koronawirusa ostrzega przed lekceważeniem niebezpieczeństwa. Specjaliści twierdzą, że przed nami może być już kolejne niebezpieczeństwo.

Mimo że epidemia koronawirusa wydaje się być w Chinach pod kontrolą, każdy tamtejszy lekarz jest jeszcze daleki od optymistycznego wybiegania w przyszłość. Niedawno chińska czołowa ekspertka ds. koronawirusa wysłała ważny komunikat do społeczeństwa. Ryzyko wciąż jest realne i powinniśmy uważać.

Lekarz z Chin, profesor Li Lanjuan przyznała, że niepokoi się o przyszłość związaną z epidemią koronawirusa. Chociaż obecnie wydaje się, że sytuacja jest już opanowana w Chinach, gdzie wybuchły pierwsze ogniska wirusa SARS-CoV-2, wciąż istnieje duże ryzyko, że epidemia powróci. Podobne zdanie mają chińscy eksperci ds. koronawirusa. Co prawda w Chinach nie pojawił się kolejny przypadek lokalnego zakażenia, to osoby wracające z zagranicy są zagrożeniem.

Lekarz z Chin ostrzega społeczeństwo

Jak twierdzi lekarz Li Lanjuan, jeśli Chiny nie zachowają odpowiednich środków bezpieczeństwa, czeka ich druga fala epidemii koronawirusa. Wszystko przez osoby wracające z zagranicy, "importujące" niebezpieczny patogen z powrotem do kraju, w którym sytuacja już wydawałaby się stabilna. Profesor i czołowy ekspert ds. koronawirusa postanowiła zaapelować do służb po tym, jak pojawił się pierwszy przypadek zakażenia się SARS-CoV-2 od osoby powracającej z zagranicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarz przyznała, że kontrolowanie osób wracających do Chin jest dużym problemem i wymaga nieustannej, ciężkiej pracy służb medycznych oraz bezpieczeństwa. Jest to jednak niezbędne, aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. 73-letnia profesor, Li Lanjuan przyznała też w rozmowie z "China News", że przypadki zakażeń, które będą napływały z zagranicy, mogą doprowadzić do drugiej fali epidemii na wielką skalę.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. Wiadomo, kto nie dostanie pieniędzy

2. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

Lekarz Li Lanjuan wraz ze swoim zespołem medycznym walczy z koronawirusem już od ponad 50 dni. Dlatego jej głos uznano w Chinach za bardzo istotny. Obecnie rząd zdecydował, że wszystkie osoby wracające z krajów zagrożonych epidemią, będą poddawane obowiązkową, 14-dniową kwarantanną. Nawet w przypadku, gdy wśród tych osób nie pojawią się żadne objawy. Służby bezpieczeństwa przyznały, że kontrola dużych miast, w których dochodzi do komunikacji międzynarodowej, jest teraz bardzo istotna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy stanu przedzawałowego. Każdy powinien je znać
  2. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
  3. Uczestniczka "Kuchennych rewolucji" wyznała całą prawdę, nie tak miało być. Magda Gessler nie będzie zadowolona
  4. Burza w sieci i lincz po wpisie gwiazdora disco polo. Jego odpowiedź zwala z nóg
  5. Kupujesz chleb w markecie? GIS nakazuje zrobić z nim jedną rzecz przed jedzeniem, może uratować życie
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News