Lekarz zdradził prawdę
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
Irmina Jach - 22 Listopada 2020

Lekarz ujawnił, co wyrabia się w szpitalu na Narodowym, wstydzi się sam za siebie. "Wyszydzają nas", kuriozalne sytuacje

Lekarz pracujący w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym postanowił zdradzić, jak wyglądają realia zatrudnienia w tym miejscu. Padły bardzo mocne słowa, medyk przyznaje, że wstydzi się sam za siebie. Zdradził, że oddział świeci pustkami, a nowoczesny sprzęt zakupiony przez rząd nie jest użytkowany. To jednak nie wszystko. Specjaliści spoza stolicy zostali ulokowani w szokujących warunkach.

Lekarz ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, w rozmowie z dziennikarzem Pawłem Reszką, opowiedział o swoich wątpliwościach związanych ze sposobem, w jaki funkcjonuje placówka dla chorych na COVID-19. W mediach społecznościowych reportera pojawił się wpis będący wstrząsającą relacją. Słowa anonimowego medyka przeczą relacjom jego kolegów.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planCzytaj dalej

Lekarz ze szpitala na Stadionie Narodowym ujawnił smutną prawdę

- Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do pięciogwiazdkowego Regent Warsaw Hotel (dawniej Hyatt Warszawa) - jednego z droższych w Warszawie. Tam właśnie zakwaterowano personel szpitala tymczasowego. Na Narodowym są nowoczesne respiratory, najdroższy sprzęt medyczny, ale prawie nie ma pacjentów. Niektórzy lekarze dyżurują w pustych sektorach. Zarobki personelu są wysokie, koszty funkcjonowania ogromne: "Chciałem panu o tym opowiedzieć, bo mi wstyd, że w tym uczestniczę" - relacjonuje dziennikarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak wynika ze strony internetowej hotelu, jedna noc w tym miejscu kosztuje od 290 do 340 złotych. Lekarz przyznaje, że nie miał pojęcia, że po przyjeździe do Warszawy zamieszka w takich luksusach. Spodziewał się skromnego pokoju w akademiku. Oczywiście nie narzeka na warunki, gdyż to właśnie atrakcyjna oferta pracy skusiła go do pełnienia dyżurów na Stadionie Narodowym.

- Za godzinę lekarzowi płacą 200 złotych, lekarzowi w trakcie specjalizacji (czyli mnie) 150 złotych - zdradził medyk, który zapisał się na 84 godziny pracy tygodniowo. Krótki epizod zawodowy w szpitalu tymczasowym przyniesie mu więc zysk w wysokości blisko 13 tysięcy złotych.

Medyk przyznał, że praca na Stadionie Narodowym nie została zorganizowana w przemyślany sposób. Często dochodzi do absurdalnych sytuacji. Pracowników sektora medycznego jest znacznie więcej niż pacjentów, przez co lekarze często zwyczajnie nudzą się podczas dyżurów. Nie potrafi wyjaśnić, dlaczego szpital nie spełnia swojej roli i nie odciąża przepełnionych stołecznych placówek, przyjmując większą ilość chorych. Na ostatnim dyżurze lekarz widział zaledwie 25 pacjentów.

- Na ostatnią trzygodzinną zmianę na przykład na stronę brudną zeszło 5 lekarzy, 12 pielęgniarek, 7 ratowników medycznych. Czyli 24 osoby personelu medycznego na 25 pacjentów. Na stronie czystej są jeszcze anestezjolodzy gotowi do interwencji. Jeśli zsumować dwie zmiany to wyjdzie na to, że personelu medycznego jest dwa razy więcej niż chorych. A przecież są jeszcze salowe, ochroniarze, żołnierze WOT. Tłum ludzi! Czasami dochodzi do kompletnych paradoksów - mówił lekarz.

Medycy robią co mogą, żeby zapełnić sobie czas. Doktor przyznaje, że nierzadko spędza większość dyżuru buszując po internecie, słuchając muzyki, oglądając filmy i rozmawiając. To absurd zważywszy na fakt, że "za dostępność jednego łóżka NFZ płaci Narodowemu 822 złotych na dobę, a za dostępność stanowiska wentylacji mechanicznej 3,7 tysiąca złotych". Co ciekawe, trwa budowa kolejnych sektorów, które pomieszczą dodatkowe 500 łóżek. Personel nie ma prawa do robienia zdjęć w szpitalu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów
  2. 25-letnia kobieta tyła w porażającym tempie. W jej brzuchu lekarze dokonali wstrząsającego okrycia, aż włos się jeży
  3. Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal

- [Czuję się - przyp. red.] jak frajer. Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5 gwiazdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu… Czytam komentarze w internecie. Wyszydzają nas (...). Niesprawiedliwie, bo przecież nikt nie szedł tutaj, żeby się obijać. Wszyscy mieli dobre intencje. Ale trochę szydery nam się należy (...). Za naiwność. Te konferencje, kamery, występy polityków. Tworzenie szpitala narodowego od początku śmierdziało. Jakby przeanalizować na chłodno można było się domyślić, że chodzi o coś innego niż walka z pandemią - podsumował medyk.

Lekarz przyznaje, że jest wściekły i czuje się oszukany. Iwona Sołtys, rzeczniczka CSK MSWiA w Warszawie, w odpowiedzi na zarzuty medialne, tłumaczyła, że szpital tymczasowy jest tylko formą rezerwy, dlatego nie powinni być do niego przyjmowani chorzy w najcięższym stanie. Co myślicie o relacji lekarza?

Lekarz zdradził prawdę

Lekarz zdradził prawdę

Lekarz zdradził prawdę

Źródło zdjęć: Facebook Paweł Reszka

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Lekarze ostrzegają przed zespołem pocovidowym. Coraz więcej osób wymaga rehabilitacji
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Rząd pracuje nad ograniczeniami w przemieszczaniu się. Premier wygadał się na konferencji, co czeka Polaków?
  4. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
  5. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
  6. Ewa Wachowicz odkryła dużo lepszy przepis na kotlety schabowe. Są niespotykanie pachnące i delikatne
  7. Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojca
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News