Lekarz obliczył, kiedy przypadnie szczyt zachorowań na koronawirusa. Najgorsze dopiero przed nami

Lekarz obliczył, kiedy przypadnie szczyt zachorowań na koronawirusa. Najgorsze dopiero przed nami Źródło: flickr Hospital CLÍNIC

Lekarz wyliczył, kiedy przypadnie szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce. Zgodnie z jego obliczeniami, najgorsze dopiero nadejdzie.

Lekarz zakończył spekulacje na temat tego, kiedy epidemia może się zakończyć. Pierwsze dane naukowców przekazywały, że zmiana temperatury i pojawienie się cieplejszej pogody, sprawi, że sytuacja zacznie się zmieniać. Okazuje się, że nie do końca jest to prawda. Niestety, okres letni nie sprawi, że ryzyko zarażenia się koronawirusem spadnie do zera. 

Epidemia koronawirusa. Lekarz zdradza, jaki jest wpływ pogody na zachorowania 

Pojawiły się już pierwsze informacje o tym, że zachorowania na koronawirusa będą spadać latem. Naukowcy nieustannie obserwują zmieniającą się sytuację, ale nie mają dobrych wiadomości. Okazuje się, że Covid-19 jest dla nich chorobą nieprzewidywalną, która nie utrzymuje się nawet od roku, więc wciąż jest za wcześnie, by wysnuwać jednoznaczne wnioski, że latem problem zniknie. 

– Kropelki przenoszące wirusy nie pozostają tak długo w zawieszeniu w wilgotnym powietrzu, a wyższe temperatury prowadzą do szybszej degradacji wirusów – przekazała Elizabeth McGraw z Pennsylvania State University. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Thomas Bollyky, dyrektor Globalnego Programu Zdrowia w Radzie ds. Stosunków Zagranicznych z siedzibą w Waszyngtonie dodał, że wciąż jest za wcześnie, by koronawirusa nazywać chorobą sezonową. 

Wcześniejsze epidemie koronawirusa, SARS i MERS, tak naprawdę nie wykazały wyraźnych dowodów na to, że są sezonowe. Wybuch SARS zakończył się w lipcu, ale pogoda nie była wtedy jednorodna. MERS nie wykazuje sezonowości - powiedział Thomas Bollyky.

Lekarz wyliczył, kiedy przypadnie szczyt zachorowań na koronawirusa

Lekarz z Walii doktor Frank Atherton na podstawie obserwacji rozwijania się koronawirusa na świecie wysnuł teorię, że szczyt zachorowań na Covid-19 osiągnie szczyt w maju lub w czerwcu, tuż po tym, jak w kwietniu liczba osób zarażonych gwałtownie wzrośnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy

2. Nie żyje mężczyzna, który przebywał w domowej kwarantannie. Tragiczne odkrycie

Wynika z tego, że najgorsze dopiero przed nami. Najważniejsze zdaniem ekspertów jest to, by zachować zdrowy rozsądek, a także przestrzegać zasad higieny. Zaleca się, by wciąż pozostawać w domu i nie panikować. W przypadku podejrzenia u siebie choroby należy jak najszybciej zgłosić się telefonicznie do sanepidu, pamiętając o tym, by nie jeździć po szpitalach, gdzie możemy zarazić zdrowe osoby. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery
  2. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  3. Jeśli masz taki banknot, możesz zarobić fortunę. Jeszcze niedawno kosztował grosze
  4. Zarażona koronawirusem 39-latka bije na alarm. Każdy powinien wziąć jej słowa do serca, przejmujące nagranie
  5. Zdradził, do kiedy może potrwać epidemia w Polsce. Smutne
  6. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda

źródło: poradnikzdrowie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News