Niezwykle ważny apel lekarzy i ratowników ws. epidemii. Nie kłam medyka

Niezwykle ważny apel lekarzy i ratowników ws. epidemii. Nie kłam medyka Źródło: Wirtualna Polska

Lekarz jest bardzo ważną osobą w życiu człowieka. To od niego często zależy zdrowie a nawet nasze życie. Ratownicy medyczni wykonują szczególnie trudną pracę, zwłaszcza teraz - w obliczu pandemii koronawirusa. Dlatego postanowili ruszyć z akcją #NieKłamMedyka.

Każdy lekarz prawdopodobnie ma obecnie więcej pracy niż zazwyczaj. W momencie, gdy pojawia się ryzyko przypadku obecności wirusa SARS-CoV-2, ratownicy medyczni chcą działać jak najsprawniej. Jednak czasem ich praca jest utrudniana i to przez osoby, które same potrzebują pomocy. Dlatego pracownicy służby zdrowia dołączają do akcji #NieKłamMedyka, która ma na celu uświadamianie społeczeństwa.

Lekarz niosący pomoc osobom, u których podejrzewa się obecność koronawirusa, sam naraża swoje zdrowie. Niestety zdarza się, że nawet osoby, które wzywają pogotowie, nie podają bardzo ważnych informacji ratownikom medycznym, przez co uniemożliwiają im sprawne i efektywne działanie. Akcja #NieKłamMedyka ma uświadamiać mieszkańców o problemach, które rodzą się na skutek zatajania faktów. Wprowadzanie dyspozytora w błąd bywa bardzo uciążliwe. Zwłaszcza w przypadkach, w których pacjent nie powiadamia ratowników o tym, że miał kontakt z osobą zarażoną.

Lekarz oraz ratownik, który otrzymuje takie informacje za późno, musi zostać odizolowany - przez to odsunięty jest od pracy. Natomiast w czasie trwania pandemii koronawirusa liczy się każdy pracownik służby zdrowia. Dlatego, tworząc akcję #NieKłamMedyka, ratownicy medyczni apelują do społeczeństwa o rozsądek i szczerość. Pamiętajmy o tym, dzwoniąc na pogotowie i rozmawiając z dyspozytorem. Istotne jest także, by nie alarmować służb medycznych bezpodstawnie. W tym czasie na pomoc może czekać ktoś, kto naprawdę jej potrzebuje.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News