Lekarz ujawnił prawdę
Pixabay.com DarkoStojanovic
Monika Majko - 18 Listopada 2020

Polski lekarz ujawnił, jak wygląda jego praca w Niemczech. Szokuje kwestia zarobków i prywatnego gabinetu

Lekarz z Polski wyznał prawdę o swojej pracy w Niemczech. Skomentował też propozycję posłanki Joanny Lichockiej, dotyczącą wezwania medyków pracujących poza granicami kraju, do walki z pandemią koronawirusa w polskich placówkach. Medyk napomknął też o kwestii prywatnych gabinetów za zachodnią granicą - według wielu osób w Polsce to nie do pomyślenia.

Lekarz z Polski wyznał prawdę o swojej pracy w Niemczech. Doktor skomentował również propozycje posłanki Joanny Lichockiej, dotyczącą wezwania medyków pracujących poza granicami kraju do walki z pandemią koronawirusa w polskich placówkach.

Lekarz ujawnił prawdę o swojej pracy w Niemczech

Dr Krzysztof Pujdak w rozmowie z Moniką Zieleniewską, dziennikarką portalu medonet.pl, opowiedział o warunkach pracy w Niemieckiej służbie zdrowia. Polski lekarz nie ma wątpliwości, że perspektywa zatrudnienia w systemie opieki zdrowotnej w kraju naszych sąsiadów jest bardzo atrakcyjna dla medyków pochodzących z Polski.

- Czas pracy lekarza wynosi 40 do 54 godzin tygodniowo. Są różne szpitale, również takie, w których się ten czas przekracza. Ale za nadliczbowe godziny dostaje się albo dodatkowe pieniądze, albo się je odbiera.[...] Poza tym samozatrudnienie na tzw. kontrakcie jest tutaj niemożliwe, wszyscy pracują na etatach - wyznał doktor Pujdak.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Lekarz z Polski wytłumaczył, że praca w gabinecie prywatnym nie może być w Niemczech łączona z pracą w szpitalu, jednak niemieccy lekarze nie mają na co narzekać. To, co dla medyków w Polsce stanowi główne źródło dochodów, na zachodzie nie jest atrakcyjne finansowo.

- Etatu w szpitalu nie da się połączyć z pracą we własnym gabinecie ze względów administracyjno-prawnych. Na prywatę po pracy nie da się latać, nawet jakby się chciało, i też nie trzeba; płaca w szpitalu jest dość przyzwoita, są określone pensje minimalne dla lekarzy, odpowiednio do stanowiska i zdobytego doświadczenia. Standardowe wynagrodzenie jest, oczywiście od pewnego pułapu kariery, dość swobodnie negocjowalne - tłumaczy lekarz.

Lekarz ceni sobie także możliwość realizowania różnych szkoleń "od ręki", np. USG czy echokardiografii. W ciągu kilku dni można zdobyć naprawdę dużą wiedzę ucząc się na nowoczesnym sprzęcie.

Jak podaje portal Treatmed, zarobki są bardzo wysokie - porównując je do wypłat w polskich, publicznych szpitalach. Lekarz rezydent na pierwszym roku może liczyć na kwotę od 4000 do 4600 euro brutto. Wynagrodzenie podlega corocznej korekcie, więc po 5 latach pracy rezydent może zarobić od 5600 do 5900 euro brutto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Lekarz skomentował absurdalny pomysł posłanki Lichockiej

Krzysztof Pujdak odniósł się również w czasie wywiadu do propozycji jednej z posłanej Prawa i Sprawiedliwości. Joanna Lichocka wpadła na pomysł, by polskich lekarzy pracujących w Niemczech, oddelegować na czas pandemii do kraju. Mieliby w ten sposób pomóc polskiej służbie zdrowia, zapełnić luki w personelu i odciążyć krajowych medyków,

- Nie słyszałem tej wypowiedzi, ale jeżeli pani poseł faktycznie myśli, że na mocy jakiegoś porozumienia ponad naszymi głowami można spowodować, że zostaniemy gdzieś "wypożyczeni", to chyba zapomniała, że jesteśmy wolnymi ludźmi. Znamionuje to komunistyczną mentalność i wygląda mi na odwracanie uwagi od organizacyjnej katastrofy spowodowanej fatalnymi decyzjami związanymi z pandemią COVID-19 - mówił dr Pujdak.

- Nie można przestawiać ludzi jak mebli. Ta propozycja nie jest godna, żeby o niej dyskutować - podsumował medyk.

Dzisiaj grzeje:

1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. Andrzej Grabowski dowiedział się podczas programu na żywo o śmierci. Jego reakcja rozbija serce na milion kawałków, odeszła bardzo bliska mu osoba

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Pandemia koronawirusa w Polsce stale dynamicznie się rozwija. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 883 nowych przypadkach COVID-19 na terenie naszego kraju oraz o kolejnych 603 zgonach, związanych z zakażeniem wirusem SARS-COV-2.

- Liczba zakażonych koronawirusem: 772 823/ 11 451 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort zdrowia w środę 18 listopada br.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzina chorej pielęgniarki błaga o pomoc. Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńca
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Najłatwiejszy przepis na chleb z garnka. Zrobisz go w kilka chwil, a potem będziesz się cieszył domowym pieczywem
  7. Rząd kupił dla ARiMR 100 luksusowych aut. Trudno uwierzyć, ile kosztowały
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet, treatmed

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News