Lekarz właśnie ujawnił, nagły, ogromny problem służby zdrowia. Polacy nie mieli pojęcia

Lekarz właśnie ujawnił, nagły, ogromny problem służby zdrowia. Polacy nie mieli pojęcia Źródło: pixabay.com valelopardo

Lekarz nie mógł dłużej milczeć. W końcu ujawnił, z jakim problemem zmaga się służba zdrowia. Opinia publiczna nie była świadoma, że sytuacja jest aż tak fatalna. Niepokojące doniesienia.

W rozmowie z RMF24 lekarz zdradził, co tak naprawdę dzieje się w służbie zdrowia, a z czego Polacy nawet nie zdają sobie sprawy. Nie jest dobrze, a może być jeszcze gorzej. 

Niewiarygodne, jaki problem spadł na służbę zdrowia. Lekarz wszystko ujawnił 

Serwis RMF24 przeprowadził rozmowę z profesorem Jackiem Jóźwiakiem z Kolegium Lekarzy Rodzinnych, który wprost przyznał, że ci znaleźli się w trudnej sytuacji, a wszystko przez przepisy dotyczące łagodzenia jesiennej fali epidemii. Zgodnie z nimi, lekarz rodzinny może wystawić skierowanie na test na koronawirusa na podstawie teleporady. Warunkiem jest jeden: pacjent musi mieć typowe objawy COVID-19, czyli m.in. wysoka gorączka, bóle mięśni czy kaszel.

Z dnia na dzień specjaliści wystawiają coraz więcej skierowań, a to dlatego, że u wielu osób odchodzi do zwykłej grypy sezonowe, a bez bezpośredniego kontaktu z chorym, lekarz nie jest w stanie odróżnić koronawirusa od przeziębienia. Okazuje się, że w ciągu zaledwie tygodnia w całej Polsce w ponad 1400 punktach Podstawowej Opieki Zdrowotne wystawiono skierowania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- To efekt między innymi tego, że liczba osób z objawami infekcji, nie tylko koronawirusowej, z dnia na dzień rośnie. Tych pacjentów będzie coraz więcej, coraz więcej zadań przed nami. Coraz większy problem z odróżnieniem pacjentów z grypą sezonową od pacjentów z koronawirusem - mówił w rozmowie z RMF24 Jacek Jóźwiak. 

Profesor nie ukrywa, że sytuacja jest trudna dla wszystkich. Przyznał również, że coraz więcej osób pyta nie tyle o badanie na koronawirusa, co o szczepionkę na grypę.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka tragedia, mega gwiazda disco-polo pilnie trafiła do szpitala. Trudno powstrzymać łzy, fani dostali wiadomość ze szpitala

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Wiadomo, ile zarobi Kinga Duda w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda natychmiast skomentował

- Pojawiają się już coraz częściej pacjenci, którzy manifestują typowo jesienne objawy z przeziębieniem czy infekcją wirusową - dodał w czasie wywiadu dla RMF24 profesor Jacek Jóźwiak z Kolegium Lekarzy Rodzinnych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowych
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Wielki chaos, ludzie uciekają w popłochu ratując się. Pilna ewakuacja w centrum Polski
  4. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą
  5. Pogłoski o kobiecie okazały się prawdziwe. Już wszystko jasne, Zenek Martyniuk potwierdził
  6. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News