Lekarz zdecydował się zareagować na oburzający billboard
Facebook Robert Górski
Agata Jaroszewska - 14 Maja 2020

Lekarz nie wytrzymał, musiał zamazać zdjęcie na billboardzie przed szpitalem. Uważa, że "zdjęcia mogą śnić się dzieciom po nocach"

Lekarz pracujący w zielonogórskim pogotowiu zdecydował się zareagować na drastyczny billboard. Nie podobało mu się to, co prezentowane jest w przestrzeni publicznej. Całą akcję zrelacjonował na swoim profilu na Facebooku. Wytłumaczył, że nie chce aby jego dzieci widziały tak straszne rzeczy, mogłoby to wpłynąć na ich psychikę i doprowadzić do koszmarów sennych. W zamazywaniu pomagali mu radni miasta oraz ratownik pogotowia.

Lekarza, a jednocześnie radny Zielonej Góry, Robert Górski wziął sprawy w swoje ręce i czarną farbą zamazał drastyczne zdjęcia na jednym z billboardów znajdujących się w mieście. W jego opinii takie rzeczy mogą źle wpłynąć na najmłodszych odbiorców i jako przykład podaje swoje pociechy.

Zdjęcie jest na pierwszy rzut oka niepozorne.Przyjaciółki zrobiły sobie pozornie zwykłe zdjęcie. Mało kto potrafi zauważyć upiorny szczegół w tleCzytaj dalej

Lekarz z Zielonej Góry był oburzony widokiem antyaborcyjnego billboardu

Lekarz Robert Górski, prócz ratowaniem ludzkiego życia zajmuję się także lokalną polityką. Jest radnym w Zielonej Górze i podjął decyzję o zakryciu czarną farbą fotografii przedstawiającej zakrwawiony płód. Ze swojej decyzji postanowił wytłumaczyć się na Facebooku, jego słowa cytowane są także przez Wirtualną Polskę.

- Nie było, nie ma i nie będzie naszej zgody na epatowanie tak radykalnym przekazem w naszym mieście. [...] Nie przypominam sobie, żeby takie billboardy pojawiły się w przeszłości w przestrzeni publicznej w Zielonej Górze - pisze w swoim wpisie lekarz. Mężczyźnie towarzyszyli także koledzy radni oraz ratownik z zielonogórskiego pogotowia. Cała sprawa odbiła się w mieście sporym echem i jak podaje WP do lekarza zgłosili się mieszkańcy chcący pomóc przy następnych przedsięwzięciach tego typu, ktoś miał zaoferować nawet udostępnienie samochodu z podnośnikiem koszowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Znaki zodiakuLepiej uważać na kilka znaków zodiaku. Są okropnymi plotkarzami, nie mają żadnych skrupułówCzytaj dalej

Takie zdjęcia oglądają także dzieci

- Jestem katolikiem, chodzę do kościoła, moje trojaki są ochrzczone i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której przechodzimy obok, a 3-letnia Tosia pyta mnie, czemu na zdjęciu jest zakrwawiony płód. Przecież takie drastyczne zdjęcia mogą śnić się dzieciom po nocach jako koszmary - cytuje lekarza WP. I chociaż Robert Górski podkreśla, że szanuje prawo do posiadania własnych poglądów oraz walkę o zaostrzenie prawa aborcyjnego, to w żadnym razie nie wyraża zgody na zamieszczanie w przestrzeni publicznej tak drastycznych obrazów.

Dzisiaj grzeje:

1. W transmisji na żywo prezydent Duda ujawnił rodzinny dramat. Jego bliski został niestety zakażony

2. Łukasz Szumowski zabrał głos. Powiedział, co z organizacją wesel i ślubów w tym roku

Na miejsce przyjechał patrol policji

Z fotorelacji umieszczonej na Facebooku dowiedzieć można się, że na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. Policjanci przyjechali na sygnale, a lekarz nie mógł wyjść z podziwu jak szybko podjęta została interwencja.

- Moje zdziwienie szybką reakcją służb wynika z tego, że wielokrotnie jako lekarz pogotowia ratunkowego czekałem w ambulansie po dwie godziny na przyjazd patrolu policji - dodaje w rozmowie z WP radny, jednak we wpisie na Facebooku, dodaje, że uprzejmi funkcjonariusze po spisaniu danych i notatki służbowej oddalili się z miejsca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy trzymali kckiuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Niestety, wśród ofiar jest 18-latka
  4. Niebywała pomyłka dużego banku w Polsce. Chodzi o wielkie pieniądze
  5. Gwiazda "DDTVN" wyjawiła zatrważającą diagnozę dla swojego dziecka. Smutne rokowania, mózg może nie wytrzymać
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News