lekarz nagranie ostrzeżenie pacjent
Unsplash Jonathan Borba
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Polski lekarz pokazał niepokojące nagranie, ostrzega wszystkich. Chodzi o jego pacjenta

Lekarz postanowił podzielić się z internautami w sieci wstrząsającym nagraniem, dotyczącym swojego pacjenta. Udostępniony film jest ostrzeżeniem dla wszystkich.

Lekarz udostępnił w sieci nagranie, na którym dokonuje analizy tomografii jednego ze swoich pacjentów. Film, który opublikował, jest wstrząsający. Potraktował go jako ostrzeżenie dla wszystkich.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Lekarz udostępnił w sieci porażające nagranie. To ostrzeżenie dla wszystkich

Lekarz Bartosz Fiałek jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, który chętnie opowiada tam o swojej pracy, zwłaszcza w czasie pandemii. Jednym z ostatnio udostępnionych przez niego materiałów jest nagranie, na którym analizuje tomografię komputerową płuc swojego pacjenta. Zachorował on na koronawirusa.

- Ten człowiek nie ma płuc - do takiego przerażającego wniosku doszedł lekarz Bartosz Fiałek na podstawie tomografii płuc swojego 44-letniego pacjenta, który zachorował na Covid-19.

Koronawirus w Polsce w dalszym ciągu nie odpuszcza, a każdego dnia notujemy liczby nowych zakażeń, które nie spadają poniżej 20 tysięcy. Lekarz Bartosz Fiałek, który jest specjalistą reumatologiem opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym dokonuje analizy tomografii komputerowej swojego pacjenta. Jego nagranie jest przerażające.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Covid-19 atakuje przede wszystkim płuca, doprowadzając do zapalenia tego organu. Objawy zakażenia rozwijają się w ciągu pierwszych pięciu dni od początku choroby oraz występują u około 20 proc pacjentów. Występuje u nich niewydolność oddechowa, która ma różne nasilenie. Ok. 3 proc. zakażonych zmaga się z tak ciężką niewydolnością, że wymagają podłączenia do respiratora.

Niewydolność oddechowa jest efektem zmian, jakie zachodzą w miąższu płuc. Następuje destrukcja, a także włóknienie pęcherzyków płucnych. Zapalenie płuc e przypadku zakażenia koronawirusem średnio trwa ok. 17 dni.

- Tak wyglądają płuca 44-letniego pacjenta. COVID-19 zabija, nie bagatelizujcie go - apelował Bartosz Fiałek na swoim koncie na Facebooku. Lekarz postanowił podzielić się w sieci nagraniem, aby ostrzec i uświadomić wszystkim osobom, które nie wierzą w powagę pandemii i bagatelizują wirusa.

- Dzisiaj transport (do Ciechanowa) 44-letniego pacjenta, bez chorób współistniejących, z ok. 95 proc. zajętego miąższu płuc i z tego powodu zaintubowanego oraz leczonego respiratorem. Tomografię płuc tego pacjenta omówiłem w filmie, który opublikowałem dzisiaj rano i pokazuję na jednym z załączonych zdjęć - opisywał lekarz.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Melania Trump podpisała intercyzę. Na co może liczyć po rozwodzie? Poprzednie żony prezydenta dostały grube miliony

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Na nagraniu widzimy obraz tomografii 44-latka, który zachorował na koronawirusa. Jak możemy doskonale zauważyć, większość obszaru jego płuc pokryta jest białymi plamami, które wskazują na zmiany śródmiąższowe spowodowane zakażeniem.

Pacjent, którego tomografia została ukazana na nagraniu, nie jest w stanie samodzielnie oddychać, potrzebuje pomocy respiratora. Lekarz w ten sposób chciał pokazać powagę choroby oraz zaapelować jednocześnie do wszystkich, którzy ją bagatelizują. Nikt z nas nie ma bowiem pewności, czy jest w stanie przejść chorobę lekko, czy może jednak będzie wymagał wykwalifikowanej opieki medycznej. Opublikowany film z pewnością daje do myślenia.

Lekarz nagranie

Źródło: Facebook, Link do nagrania: https://www.facebook.com/watch/?v=359921988634172

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
  2. https://zestadionu.pl/legia-warszawa-111120-mw-gwiazdor-ma-koronawirusa
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  7. Chora na Alzheimera primabalerina przypomina sobie kroki “Jeziora łabędziego”. Najbardziej wzruszające wideo ostatnich tygodni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: o2, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News