Lekarz odmówił pomocy
Screen "Wydarzenia" Polsat News
Monika Majko - 8 Października 2020

Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu

Lekarz zbadał umierającego pacjenta, a następnie odmówił przyjęcia go na oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Mężczyźnie udzielono pomocy dopiero po interwencji służb, niestety zmarł niedługo później. W polskim szpitalu wybuchł ogromny skandal.

Lekarz odmówił udzielenia pomocy umierającemu mężczyźnie, przyjął go na oddział dopiero po interwencji służb. Niestety, 76-latek wkrótce zmarł. W polskim szpitalu wybuchł ogromny skandal, władze placówki tłumaczą zachowanie swojego pracownika.

Lekarz odmówił przyjęcia umierającego pacjenta na oddział

Skandal wybuchł w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Na Izbę Przyjęć został przywieziony pacjent z hospicjum, mężczyzna miał duszności, był w bardzo poważnym stanie. Lekarz zbadał 76-latka po czym odmówił przyjęcia go do placówki.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

- Anestezjolog przyszedł, zbadał pacjenta, powiedział, że jest on stabilny oddechowo i nie wymaga leczenia na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej - przekazał Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala w Kolbuszowej w rozmowie z "Polsat News".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Ocena stanu pacjenta wzbudziła jednak oburzenie załogi karetki, która przywiozła go na oddział. Ratownicy powiadomili lokalną policję o zaistniałej sytuacji.

- Kolbuszowscy policjanci interweniowali w szpitalu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym odmowy przyjęcia na oddział pacjenta znajdującego się w bezpośrednim stanie zagrożenia życia - potwierdziła Jolanta Skubisz-Tęcza z kolbuszowskiej policji.

Na miejsce wezwano policję i prokuratora

Na miejsce zdarzenia został również wezwany prokurator. To właśnie jego obecność oraz asysta policjantów miała ostatecznie doprowadzić do przyjęcia 76-latka na oddział. Jak ustalił "Polsat News", pacjent z hospicjum miał zaawansowanego raka wątroby, niestety, mężczyzna zmarł następnego dnia rano.

- Przyjechał do szpitala umrzeć, tak to można krótko, wulgarnie podsumować - stwierdził dyrektor szpitala.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Rozpacz, trwa pilna akcja ratunkowa. ”Możemy potwierdzić trzecią ofiarę”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Rodzina 76-latka nie chce komentować tej sprawy. Bliscy byli przygotowani na śmierć mężczyzny i nie maja pretensji do personelu szpitala. Według Karoliny Podsiadły-Gęsikowskiej z kancelarii Podsiadła-Gęsikowska z Powierża, służby nie mają prawa wpływać na decyzje lekarskie. Doktor, który ostatecznie przyjął 76-latka na oddział, zrezygnował z dyżurów.

- Policja, czy też prokuratura, nie ma uprawnień do tego, żeby wpływać na podjęcie decyzji przed podmiot leczniczy, tudzież lekarza, który decyduje, czy dany pacjent nadaje się do hospitalizacji, czy też nie - tłumaczy Karolina Podsiadły-Gęsikowska w rozmowie z "Polsat News".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera po programie "W tyle wizji" na TVP Info. Gość dostał "groźby karalne", ruszyła fala krytyki
  2. Jarosław Bieniuk wciąż tęskni za zmarłą żoną. Internauci dostrzegli szczegół, który mówi wszystko (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Doktor nie ma wątpliwości: "rząd będzie nakładał coraz większe restrykcje". Przedstawił ponurą prognozę
  6. Pokazała zdjęcie w bikini i rozpętała burzę, sama Kukulska nie przebierała w słowach. Mało kto wie, że gwiazda pasjonuje się gotowaniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News