Lekarz nie mógł milczeć
Facebook.com lekarzDawidCiemiega
Monika Majko - 8 Października 2020

Znany lekarz nie mógł dłużej milczeć. "Ludzie bez maseczek plują chorym na raka w twarz"

Lekarz zabrał głos w sprawie koronasceptyków, zdenerwowany mężczyzna nie mógł już dłużej milczeć. Padły mocne słowa m.in. w kierunku osób, które w obecnej sytuacji odmawiają noszenia maseczek. Specjalista porównał ich do ludzi, którzy śmieją się z chorych na nowotwory.

Lekarz postanowił zabrać głos, nie mógł dłużej milczeć. Znany doktor zwrócił się do wszystkich osób, które negują istnienie zagrożenia koronawirusem i w obecnej sytuacji odmawiają m.in. noszenia maseczek ochronnych. Padły mocne słowa, znany mężczyzna nie krył swojego oburzenia.

Lekarz nie mógł dłużej milczeć, jest oburzony

Dawid Ciemięga, który na co dzień przybliża w mediach społecznościowych przybliża Polakom różne zagadnienia medyczne, postanowił zabrać głos w sprawie koronasceptyków. Mężczyzna wyraził swoje oburzenie postawą ludzi, którzy negują istnienie zagrożenia związanego z COVID-19 i odmawiają m.in. noszenia maseczek ochronnych, pomimo dramatycznej sytuacji w całym kraju. Znany lekarz zamieścił na swoim Facebooku film, w którym zwraca się bezpośrednio do tych osób.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

– Dla tych, którzy uważają, że COVID-19 to fikcja – co mam od was przekazać matce moich pacjentów, która właśnie teraz leży na oddziale chorób zakaźnych z koronawirusowym zapaleniem płuc? Zarówno mąż kobiety jak i jej dzieci mają infekcję COVID-19. Czy oni to sobie wymyślili? Czy to jest fikcja? – pyta zdenerwowany lekarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Lekarz porównał nienoszenie maseczki do plucia w twarz pacjentom z nowotworem

W dalszej części nagrania znany medyk zrównuje ich zachowanie z osobami, które odwiedzałyby oddziały onkologiczne i śmiały się z pacjentów z nowotworami, wytykając im, że na pewno symulują chorobę. Lekarz wyznał, że to jak "naplucie im w twarz". Jednocześnie medyk zapewnił, że noszenie maseczki nie jest szkodliwe, a może znacznie pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa w społeczeństwie.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

Pod filmem Dawida Ciemięgi pojawiło się wiele słów wsparcia, a internauci przekonują w komentarzach, że noszenie maseczek im nie szkodzi i nie widzą powodu, by tego nie robić.

- Noszę maseczkę przez 10 godzin dziennie w pracy i w drodze do domu. I nic mi z tego powodu nie jest, chociaż jestem beznadziejnym migrenowcem. Mój dobry kolega z pracy od 4 dni jest chory i przynajmniej mogę mieć nadzieje, że to nie moja wina - napisała jedna z internautek.

- Nawet gdyby zachorowali, to nie uwierzą. To po prostu oporność i negacja wiedzy, nauki i faktów - dodała kolejna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy 5 zł, aby obkupić się w Biedronce. Zdumiewająca oferta ściągnie do sklepu tłumy
  2. Nie do wiary, ile kosztują buty Anny Lewandowskiej. Wielu Polaków nie może sobie na nie pozwolić, monstrualna cena
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Anielska rozkosz dla podniebienia, najlepsze pieczone ziemniaki. Dodatki sprawiają, że nie potrzebujesz na obiad nic więcej

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News