Lekarz ujawnił prawdę o szpitalu
unsplash.com Jonathan Borba
Weronika Wasiak - 3 Listopada 2020

Lekarz zdradził, co się wyprawia w polskim szpitalu. Dobitne słowa ujawniają przykrą prawdę

Kolejny lekarz przerwał milczenie. Wyjawił, co dzieje się w polskim szpitalu. Porażające słowa.

Wieloletni lekarz nie mógł dłużej ukrywać tego, co wyprawia się na oddziałach w placówkach. Do mediów coraz częściej docierają fatalne informacje w sprawie szpitali, ale te, niestety, przerosły oczekiwania wielu osób. Nie mieści się w głowie.

Pod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśPod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

Ciężko uwierzyć. Lekarz wyznał całą prawdę o polskim szpitalu

Jak przytacza Onet, od kilku dni szpital powiatowy im. Zbigniewa Religi w Słubicach funkcjonuje jako szpital zakaźny. Niestety, placówka szybko stała się jedną z tych, w których brakuje niemal wszystkiego - począwszy od miejsca dla zakażonych, kończąc na personelu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Okazuje się, że pacjenci zmagają się tam z wieloma problemami. Gdy trafiają na oddział, nie mają ze sobą niczego, a co gorsza, często nie ma nikogo, kto mógłby im pomóc.

- Taka osoba zazwyczaj ma tylko jedną parę bielizny i cienki sweterek. Kiedy rodzina ma daleko lub jest w kwarantannie, to takiemu pacjentowi nie ma kto pomóc i przywieźć podstawowych rzeczy. Widziałam jak starsza pani, która nie miała ze sobą żadnej bielizny i ciuchów na przebranie, prała swoją bieliznę w zlewie. Te osoby są zostawione same sobie i samotne - wyznała doktor Sybilla Brzozowska-Mańkowska, koordynator ds. COVID-19 szpitala w Słubicach.

Lekarz podkreśliła, że personel stara się jak może, by wesprzeć pacjentów. Jednocześnie przyznał, że sytuacja jest dramatyczna.

- Dlatego staramy się im pomóc, jak tylko możemy. Nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Nie możemy patrzeć na to, że człowiek oddalony od rodziny nie ma ze sobą nic. Dlatego prosimy o każdą rzecz, która pomoże i umili pacjentowi życie. To, co się obecnie dzieje, tak naprawdę można porównać do konfliktu zbrojnego czy stanu klęski żywiołowe - dodała.

Szpital w Słubicach apeluje do mieszkańców o pomoc. Chodzi o przekazanie do placówki artykułów pierwszej potrzeby, których tam stale brakuje, np. mydło, szampon, szczoteczki do zębów, gazety, książki, bielizna i piżamy, pianki i maszynki do golenia, odzież jednorazowa, bluzy, spodnie oraz woda i napoje w małych butelkach.

Okazuje się, że w placówce brakuje także... mebli. Szpital potrzebuje zamykanej szafy, która mogłaby zostać przeznaczona do przechowywania rzeczy przynoszonych przez rodziny dla pacjentów oraz 6 regałów.

Jak zaznaczyła dr Brzozowska-Mańkowska, szpital potrzebuje również produktów służących ochronie: preparaty dezynfekcyjne wirusobójcze, maty dezynfekcyjne, gogle przezroczyste przylegające, duże worki na śmieci, rękawice duże, kalosze do kolan rozmiar 40, 43, płyny do podłóg, płyny do toalet, papier toaletowy, ręczniki papierowe, oraz pampersy M, L, XL.

Dzisiaj grzeje:

1. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne

2. Całkowicie zamkną galerie handlowe? Cała Polska właśnie wstrzymała oddech, niepokojące informacje obiegły kraj

3. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

Każda osoba chcąca wesprzeć placówkę, jak przytacza Onet, może skontaktować się w tym celu z panią Marzeną Słodownik pod numerem 509 463 959.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Piesek mieszkający w schronisku co noc ścielił swoje posłanie. Wolontariuszom zabiło mocniej serce, gdy zrozumieli, dlaczego tak robił
  3. Córka Adama Małysza wyjawiła swoje wielkie hobby. To wcale nie skoki, niektórych przerazi (FOTO)
  4. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  5. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  6. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  7. Mężczyzna odkrył wielki sekret PlayStation 1 po 26 latach. Nieznana wcześniej funkcja, aż ciężko uwierzyć
  8. W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcji

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News