pielęgniarka szpitale
Twitter Lechia Gdańsk SA [ZDJĘCIE POGLĄDOWE]
Joanna Szwalikowska - 23 Października 2020

Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

Lekarka pracująca w jednym z polskich szpitali zdecydowała się zdradzić całą prawdę na temat sytuacji, jaka ma miejsce w placówkach medycznych. Jej wyznanie jest porażające.

Lekarka z jednego ze szpitali w Polsce nie mogła dłużej milczeć. Zdecydowała się pokazać, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja w placówkach medycznych w kraju. Jej wyznanie wstrząsnęło wieloma osobami. Nikt nie spodziewał się, że jest tak źle.

Daniel Martyniuk poniżył swoją obecną dziewczynę. Zdjęcie nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennegoDaniel Martyniuk poniżył swoją obecną dziewczynę. Zdjęcie nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennegoCzytaj dalej

Lekarka wyznała, jak wygląda sytuacja w polskich szpitalach. Porażające słowa

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa sprawia, że sytuacja polskiej służby zdrowia jest w dramatycznym stanie. Pacjentów czekających w karetkach oraz na SOR-ach niejednokrotnie bez skutku, spotka prawdziwy horror. Niestety, personel medyczny wcale nie jest w lepszej sytuacji.

23 października w Polsce odnotowany został kolejny rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zostało wykrytych 13 632 nowe przypadki zachorowań, zmarło aż 153 osoby. Jak wynika z informacji Ministerstwa Zdrowia, obecnie 10 788 pacjentów znalazło się w szpitalach. 852 z nich wymagało podłączenia pod respirator.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Sytuacja jest dramatyczna. Dodatkowo, opieki medycznej wymagają pacjenci cierpiący na inne schorzenia niż COVID-19. Doktor Beata Osińska, lekarz specjalista medycyny rodzinnej i kierownik Grupowej Praktyki Lekarzy Rodzinnych MED-OPOR we Wrocławiu, wypowiedziała się na temat obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce w programie "Wstajesz i wiesz".

- Musimy myśleć o zwykłej pracy, którą wykonujemy na co dzień. Musieliśmy wypracować sobie system obecnej pracy. Rano selekcjonujemy pacjentów, to znaczy dostajemy listę pacjentów, do których musimy zadzwonić. Po takiej teleporadzie klasyfikujemy ich jak na SOR-ach, na kolor zielony, żółty i czerwony - tłumaczyła lekarka.

Wyjątkowa sytuacja, z jaką mamy do czynienia, wymaga wyjątkowych środków w zajmowaniu się pacjentami, którzy trafiają do szpitali. Przychodnie z kolei zajmują się diagnozowaniem pacjentów, którzy mogą chorować na koronawirusa. Oprócz tego zajmują się tym, co zwykle, czyli np. przepisywaniem antybiotyków, szczepieniem dzieci czy kierowaniem pacjentów do lekarzy specjalistów. Wszystko to odbywa się jednak w specjalnych kombinezonach.

- Od kilku tygodni, od kiedy zwiększyła się liczba pacjentów, u których wykrywamy zakażenia wirusem COVID, zaczęliśmy w takich kombinezonach pracować . Niestety, jak wiemy z doświadczenia, również personel medyczny przenosi to zakażenie - przyznała lekarka.

Jak przyznaje lekarka, na szczęście w trakcie drugiej fali koronawirusa, nie braknie sprzętu ochronnego, o który personel miał okazję zawczasu zadbać. Przez całe lato istniała możliwość zgromadzenia potrzebnych zapasów. Niestety, zmęczenie fizyczne bardzo daje się we znaki.

Dzisiaj grzeje:

1. Zacznie się dziś w nocy, część Polaków zostanie bez dostępu do własnych pieniędzy. Ważny komunikat banków

2. Nagła zmiana w obostrzeniach. Pilnie poprawiono jeden z najgłośniejszych zakazów

3. Interwencja policji w szpitalu, pacjenci czekający w karetkach. Niedopuszczalne sceny w dużym polskim mieście

- To są emocje, które towarzyszą nam ze zdwojoną siłą, z jednej strony ze względu na wielu pacjentów, jakich przyjmujemy, ale też bardzo dużo telefonów, które są wykonywane do nas. Często jest tak, że po 5-6 godzinach możemy się czegokolwiek napić, po prostu na to nie ma fizycznie czasu - dodała lekarka.

Sytuacja polskiej służby zdrowia wygląda poważnie. Zarówno lekarze, jak i pielęgniarki zmuszeni są pracować ponad siły, tak, by zapewnić odpowiednią opiekę wszystkim pacjentom, którzy jej potrzebują. Niejednokrotnie wiąże się to z zaniedbaniem swoich podstawowych potrzeb.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Został porzucony na ulicy, bo był brzydki. Udowodnił byłej rodzinie, jak bardzo się mylili
  2. Marta Linkiewicz przekracza kolejną granicę. Zaczęła się wić w samym staniku przed tysiącami Polaków (FOTO)
  3. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  4. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść
  5. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć
  6. Eksperci biją na alarm. Listwy przepięciowe w domach Polaków mogą wywołać pożar, wadliwy sprzęt zalewa sklepy
  7. Co za odkrycie. Niestety, dzięki niemu gołąbki są tak dobre, że trzeba je zrobić, nawet jak ci się nie chce gotować
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Popularne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News