Dotyczy Cię ten problem? Uważaj na siebie! Lekarz mógł popełnić ogromny błąd

Dotyczy Cię ten problem? Uważaj na siebie! Lekarz mógł popełnić ogromny błąd Źródło: fot. pixabay.com

Lek w założeniu ma pomóc pacjentowi, jednak czasami zdarza się, że środek zostaje wycofany w całości, bądź jakaś jego partia znika. Tak właśnie jest w tym przypadku. Sprawdźcie, czy nie grozi wam niebezpieczeństwo.

Lek wycofany z obrotu - taka informacja zawsze wzbudza wśród pacjentów bardzo mieszane uczucia. Wiele osób w podobnej sytuacji zamartwia się, czy przypadkiem nie został im podany niebezpieczny środek. W tym przypadku mówimy o leku o nazwie Ozudrex, który podawany jest w przypadku licznych chorób gałki ocznej. Najczęściej wiążą się one ze stanem zapalnym, który nie ustaje mimo podania innych, słabszych środków. Lek podawany jest w postaci implantu, który wprowadzany jest poprzez wstrzyknięcie do ciała szklistego. Taki zabieg wykonywany jest tylko i wyłącznie przez lekarza okulistę, jednak warto wiedzieć, że niektóre partie tego środka mogą być dla nas niebezpieczne.

Lek Ozudrex wycofany

Aż 7 partii tego leku zostały wycofane z obrotu. Wszystko dlatego, że został on zanieczyszczony fragmentami silikonu. Pochodził on z kołnierza igły i przedostał się do samego leku. Niestety, wiele opakowań z wadliwą serią mogło zostać sprzedane i bardzo ważnym jest teraz, aby przed takim zabiegiem upewnić się, że nie mamy do czynienia z żadnym zagrożeniem. O wadzie produktu poinformował irlandzki urząd zajmujący się bezpieczeństwem produktów leczniczych. Na szczęście wszystkie wadliwe partie zostały już wycofane z aptek oraz hurtowni. Felerne partie mają następujące numery: E78689, E78894, E79233, E79467, E79922, E81083 i E82127. Podmiotem odpowiedzialnym za lek w Polsce jest Allergan Sp. Z o.o.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na szczęście tego typu sytuacje nie mają miejsca zbyt często, jednak zawsze trzeba pamiętać o środkach ostrożności. Również w przypadku leków z naszej domowej apteczki. Przede wszystkim należy zapoznać się z dołączoną ulotką oraz bezwzględnie pilnować daty ważności, ponieważ lek po jej upłynięciu może zadziałać zupełnie inaczej, niż powinien.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Narzeczona Rutkowskiego ujawniła ich intymny sekret. Internet ryknął śmiechem
  2. Niespodziewana tragedia. Nie żyje były mistrz świata, wielka legenda boksu
  3. Asteroida leci w kierunku Ziemi. Jackowski ujawnia co się stanie
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News