Jeśli masz ten lek przeciwbólowy w domu, natychmiast go wyrzuć
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 31 Sierpnia 2020

Służby biją na alarm. Lek przeciwbólowy jest skażony, nie można go brać pod żadnym pozorem

Lek przeciwbólowy natychmiast został wycofany ze sprzedaży, gdyż stanowi ogromne zagrożenie dla każdego kto go spożyje. Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował się na podanie do informacji publicznej tej wiadomości i w całym kraju partie medykamentu mają zostać usunięte. Sprawa jest naprawdę poważna i każdy uśmierzający ból tabletkami powinien się zapoznać z tym komunikatem.

Lek przeciwbólowy znajduje się w praktycznie każdym domu i stosunkowo często sięgamy po pomoc w ulżeniu sobie w momencie, gdy chwyta nas niespodziewany dyskomfort. Niestety najnowsze informacje przekazane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny oraz austriacką służbę są niezwykle ważne, wszyscy stosujący konkretny lek przeciwbólowy znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Jarosław Kaczyński ujawnił swoją przeszłośćZawstydzająca przeszłość Kaczyńskiego wyszła na jaw. Niewiarygodne doniesieniaCzytaj dalej

Lek przeciwbólowy na receptę ogromnym zagrożeniem dla ludzi

Lek przeciwbólowy został skażony i pod żadnym pozorem nie należy spożywać pigułek z dwóch konkretnych serii. Media przekazują, iż lek przeciwbólowy zawierający substancję oksykodon, będącą wyjątkowo mocnym środkiem przeciwbólowym, obarczony jest wadą substancji czynnej. W tym konkretnym medykamencie jest nią chlorowodorek oksydonu, natomiast substancją dodatkową lecytyna sojowa. Sprawdź czy nie masz w domu tabletek przepisanych przez lekarza, które mogą stanowić dla ciebie ogromne zagrożenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DziewczynaWszyscy wytykali ją palcami, robili podłe rzeczy. Czekała 8 lat, zanim pokazała kolejne zdjęcieCzytaj dalej

Eksperci ostrzegają przed dwoma seriami leku

Lek Oxydolor stał się głównym bohaterem alertu wydanego przez Rapid Alert. Jest to system służący do wczesnego ostrzegania przed niebezpieczną żywnością i paszami. Główny Inspektora Farmaceutyczny zdecydował, że w całej Polsce konieczne jest natychmiastowe wycofanie leku Oxydolor 40 mg. Dwie serie okazały się wadliwe, chodzi o Oxydolor (Oxycodoni hydrochloridum), 40 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu: numer serii: 9F119A z terminem ważności: 30/06/2024 oraz numer serii: 9F119B z terminem ważności: 30/06/2024.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Oxydolor to lek przeciwbólowy wydawany jest tylko na receptę

Nie każdy lek przeciwbólowy otrzymać można w pierwszej lepszej drogerii. Niektóre farmaceutyki są zdecydowanie silniejsze i konieczne jest regulowanie ich dostępności dla postronnych osób. Właśnie do tej grupy należy wycofywany ze sprzedaży Oxydolor. Jest to opioidowy lek przeciwbólowy zaliczany do grupy leków narkotycznych i wydawany jest jedynie na receptę przez lekarza. Pod żadnym pozorem nie należy spożywać wskazanej przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny partii, gdyż wadliwa substancja czynna może spowodować poważne problemy zdrowotne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów, nie żyje znana pogodynka. Ciało znaleziono w mieszkaniu, miała 42 lata
  2. Dramatyczny apel Marcina Millera. Gwiazdor disco polo błaga o pomoc
  3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Już dziś w życie wchodzi wielka zmiana w całej Polsce
  4. Rząd w ostatniej chwili zmienił zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą, najlepsza wiadomość
  5. Jarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłości

psychotest obrazek dłońSpójrz na swoją dłoń i porównaj z obrazkiem. Palce zdradzają kluczowe cechy Twojej osobowościCzytaj dalej

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News