Przełom ws. leku na koronawirusa. Wiadomość nadeszła z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych USA

Przełom ws. leku na koronawirusa. Wiadomość nadeszła z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych USA Źródło: Pixabay.com fernandozhiminaicela

Lek na koronawirusa spędza sen z powiek niemal wszystkim naukowcom na świecie. Specjaliści ze wszystkich zakątków globu w pocie czoła prowadzą badania nad substancjami, mogącymi w przyszłości skutecznie leczyć, a nawet całkowicie wyeliminować groźnego wirusa. Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) przekazał właśnie optymistyczne wieści w tej sprawie.

Lek na koronawirusa to aktualnie jedna z najbardziej pożądanych substancji w świecie medycyny. Naukowcy z całego globu prowadzą badania nad preparatami, mogącymi skutecznie walczyć z chorobą Covid-19 i uratować tysiące ludzi. Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych USA podzielił się właśnie obiecującymi wynikami testów.

Lek na koronawirusa - przedstawiono obiecujące wyniki badań, to może być przełom

Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych USA zakończył właśnie duże badanie kliniczne, mające na celu przetestowanie skuteczności eksperymentalnego leku przeciwwirusowego o nazwie Remdesivir w walce z chorobą Covid-19. Naukowcy z Instytutu przekazali za pomocą swojej strony internetowej, że 31 procent chorych, którym podano preparat, powróciło do zdrowia szybciej od tych pacjentów, którym podano placebo. To przełom w badaniach, wcześniej nie przeprowadzono tak szeroko zakrojonych testów pod kątem skuteczności preparatu, mającego na celu leczenie skutków zakażenia koronawirusem, które jednocześnie dałoby tak obiecujące wyniki.

- Uzyskane dane są zachęcające. Dodatkowe badania są jednak nadal potrzebne, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób można zoptymalizować leczenie Remdesivirem, jeśli okaże się ono bezpieczne i skuteczne - przekazała dr Aruna Subramanian z Stanford University School of Medicine.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Badanie rozpoczęło się 21 lutego i objęło 1063 osób. Pierwszym pacjentem, który otrzymał Remdesivir w ramach testów, był Amerykanin, który przeszedł kwarantannę na statku wycieczkowym Diamond Princess stacjonującym w porcie w Jokohamie. Mężczyzna zgłosił się do eksperymentu na ochotnika.

Naukowcy wypowiadają się pozytywnie o skuteczności badanego leku na koronawirusa o nazwie Remdesivir

Remdesivir to produkt firmy biofarmaceutycznej Gilead Sciences, której siedziba znajduje się w Foster City w Kalifornii. Pierwszym ośrodkiem, w którym Remdesivir podano pacjentom zakażonym koronawirusem, był University of Nebraska Medical Center, potem rozszerzono zasięg eksperymentu o 68 ośrodków. 47 z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a 21 w Europie i Azji.

Dzisiaj grzeje: 1. Służby zakończyły poszukiwania Kacperka. Otrzymaliśmy wiadomość z ostatniej chwili

2. Biedronka zmiata konkurencję z nową ofertą. Tylko dziś mogą skorzystać z niej tysiące Polaków

Aktualnie na świecie potwierdzono ponad 3,2 miliona zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a blisko 232 tysiące osób zmarło w wyniku powikłań po rozwinięciu się choroby Covid-19. W Polsce odnotowano ponad 12 tysięcy chorych oraz niemal 650 zgonów. Jeśli dalsze badania potwierdzą skuteczność preparatu Remdesivir w walce z zakażeniem koronawirusem, może to oznaczać uratowanie tysięcy ludzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat kobiety z udarem. Przez epidemię żaden szpital nie chciał jej przyjąć, teraz nie żyje
  2. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  3. Nikt nie mógł przewidzieć, tuż przed majówką całą Polskę obiegła niebywała wiadomość. Dotyczy każdego kierowcy
  4. Wielki błąd w liczeniu chorych. Ministerstwo Zdrowia podało prawdziwą liczbę zakażonych
  5. Agata Duda nie wytrzymała. Pałac Prezydencki potwierdził doniesienia
  6. Mogą wywoływać okropne choroby, a większość Polaków je kupuje. Są niebezpieczne dla organizmu, zawierają olej palmowy, akrylamid, sól, cukier i wiele innych

źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News