Wyleczyli 19 z 20 pacjentów w ciężkim stanie. Wszystkim podano kluczową substancję

Wyleczyli 19 z 20 pacjentów w ciężkim stanie. Wszystkim podano kluczową substancję Źródło: pixabay.com Belova59

Lek na koronawirusa oraz szczepionka nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek. Naukowcy cały czas walczą nad jak najszybszym opracowaniem substancji - na razie lekarze radzą sobie lekami wspomagającymi leczenie. Jeden z nich w niebywały sposób pomógł pacjentom w ciężkim stanie.

Lek na koronawirusa to setki, jeśli nie tysiące badań. Naukowcy pomagają lekarzom we wprowadzeniu do leczenia leków wspomagających. Jeden z nich jest szczególnie skuteczny - wyniki mówią same za siebie. Wcale nie jest to Arechin w składzie z chlorochiną.

Lek na koronawirusa coraz bliżej?

Zarówno w Chinach, jak i we Włoszech oraz od niedawna w Polsce, do wspomagającego leczenie COVID-19 zatwierdzono popularny i tani lek Arechin. Chlorochina w nim zawarta działa nie tylko na reumatoidalne zapalenie stawów czy też malarię. Teraz naukowcy i lekarze z powodzeniem obserwują działanie innego z leków. Jest najbardziej obiecujący, a składniki, które ma w sobie, być może posłużą w stworzeniu antidotum na koronawirusa.

Okazało się, że 19 z 20 ciężko chorych na koronawirusa pacjentów w Chinach otrzymało Tocilizumab - w kilkanaście dni stanęli na nogi, a ich stan był bardzo zadowalający. Testy przeprowadzono w połowie lutego na chorych przebywających w dwóch szpitalach we wschodniej prowincji Anhui. Kiedy 20 chorych otrzymało lek, gorączka zaczęła spadać w mgnieniu oka, po kilku dniach zniknęły też inne typowe objawy, m.in. bóle i kaszel. 19 z nich po 13 dniach mogło opuścić szpitalne mury. Uznano ich za wyleczonych - testy nie wykazały obecności wirusa.

To kolejny lek, który pierwotnie miał leczyć zapalenie stawów. Czym jest Tocilizumab?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tocilizumab jest też znany pod drugą nazwą - Actemra. Jego producentem jest szwajcarska firma farmaceutyczna Roche. Swoje zastosowanie znalazł głównie przy leczeniu stawów - podobnie jak Arechin. To już kolejny medykament, który był przepisywany pacjentom uskarżającym się na RZS. Kolejne testy tym razem wykonają Amerykanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre wieści od Małgorzaty Rozenek. Koniec ciąży okazał się dramatyczny
2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Genetech to firma biotechnologiczna w USA, która przebada Tocilizumab na amerykańskich pacjentach. USA jest w bardzo trudnej sytuacji, bowiem to 3. kraj z największą liczbą zgonów. Wiadomo, że zostanie przetestowany na 330 pacjentach, którzy będą obserwowani przez kolejne 60 dni. Tocilizumab ma być podany chorym w ciągu kilku kolejnych dni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  2. Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubu
  3. Lekarze apelują, aby podczas epidemii nie jeść konkretnych produktów. Drastycznie obniżają odporność
  4. Naukowcy odkryli nowy sposób rozpowszechniania koronawirusa. Nie tylko kaszel i kichanie
  5. Papież Franciszek przebywał blisko zakażonej osoby. Właśnie podano wyniki jego testu na koronawirusa
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News