Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało

Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało Źródło: pixabay.com DarkoStojanovic

Wynaleziono lek na koronawirusa? Eksperci zastosowali nowe leczenie, dzięki któremu 19 z 20 pacjentów wróciło do zdrowia.

Lek na koronawirusa jest obecnie najbardziej pożądanym odkryciem całego świata. Specjaliści każdego dnia nieprzerwanie pracują nad jego wynalezieniem, a najnowsze doniesienia wskazują, że są o wiele bliżsi sukcesu, niż komukolwiek mogło się wydawać. Nowe leczenie zastosowano na 20 pacjentach, a 19 z nich wyzdrowiało. Nieprawdopodobne wieści. 

W końcu udało się wynaleźć lek na koronawirusa? 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało

Jak donosi portal O2.pl, w Chinach zastosowano nowe leczenie na pacjentach w stanie poważnym lub krytycznym. 20 osobom podano lek tocilizumab, zwany również jako Actemra. Wiadomo, że preparat produkowany przez szwajcarską firmę farmaceutyczną Roche zazwyczaj stosuje się go do zwalczania zapalenia stawów. Podano go w połowie lutego pacjentom zarażonym COVID-19 przebywającym w dwóch oddzielnych szpitalach we wschodniej prowincji Anhui w Chinach. Lek połączono wraz z rutynową terapią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak możemy się dowiedzieć, wystarczyło kilka dni, by ustała wysoka gorączka. Już po dwóch tygodniach 19 z 20 pacjentów zostało wypisanych do domu, bowiem, jak podali eksperci, objawy koronawirusa zupełnie ustały, a oni zostali uznani za zdrowych. To niezwykle pokrzepiające informacje dla całego świata. By jednak móc zastosować lek u wszystkich pacjentów zarażonych koronawirusem wymagane są kolejne badania, którymi obecnie zajmuje się firma biotechnologiczna Genetech z siedzibą w USA. 

Dzisiaj grzeje: 1. Coraz więcej zachorowań i kolejna ofiara śmiertelna. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat

2. Dziś Polska przekroczyła smutną granicę. Nowe zakażenia, kolejni zmarli, prognozy nie są optymistyczne

Naukowcy mają zamiar sprawdzić, czy lek tocilizumab może być podawany osobom dorosłym zakażonym COVID-19. Eksperci chcą zastosować go w pierwszej kolejności w leczeniu chorych z Ameryki, bowiem Stany Zjednoczone są trzecim krajem z największą liczbą osób chorych. Leczeniu ma zostać poddanych 330 osób, które przez 60 dni będą obserwowane przez lekarzy. Z przekazywanych informacji wynika, że testy mają rozpocząć się na początku kwietnia. Jeżeli naukowcy uzyskają pozytywne rezultaty będzie to prawdziwy przełom w walce z epidemią koronawirusa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją
  5. Grozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajają
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News