lek na koronawirusa druzgocące informacje WHO
Unsplash ThisisEngineering RAEng
Joanna Szwalikowska - 16 Października 2020

WHO przekazało druzgocące informacje. Chodzi o lek na koronawirusa, fatalne wieści

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, przekazała druzgocące wieści. Chodzi o lek na koronawirusa. Niestety nie są to informacje, jakich oczekiwaliśmy. Przykre wiadomości ze świata.

WHO przekazało bardzo smutne wieści. Chodzi o lek na koronawirusa. Ludzie na całym świecie wyczekują momentu, kiedy w końcu uda nam się znaleźć coś, co powstrzyma dalszy rozwój pandemii. Niestety, pomimo długich miesięcy poszukiwań, wciąż nie udaje się tego zrobić.

Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyOficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyCzytaj dalej

Smutne wieści ze świata. Chodzi o lek na koronawirusa

Do tej pory nie udało się znaleźć leku, który miałby 100-procentową skuteczność w walce z zakażeniem koronawirusem. Jedynym lekiem, który miał przynosić pewne efekty, był remedisivir. Niestety, jak przekazało WHO, ma on bardzo niski wpływ na śmiertelność wśród pacjentów, którzy byli hospitalizowani w związku z zakażeniem. Nie są to jednak jedyne złe wieści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Lek remedisivir to specyfik antywirusowy, który na całym świecie podawany jest pacjentom z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. Był jeden dopuszczonym przez amerykańską Agencję Żywności i Leków do użycia w trakcie leczenia pacjentów z COVID-19. Niestety, jak wynika z ostatnich oświadczeń, nie ma on tak wysokiej skuteczności, jak oczekiwano.

Światowa Organizacja Zdrowia przeprowadziła badania, które miały na celu sprawdzenie skuteczności remedisiviru w walce z koronawirusem. Miało ono dotyczyć również hydroksyzyny, lopinaru/ritonaviru i interferonu. Badaniem zostało objętych 11 tysięcy pacjentów, który zostali zakażeni. Pochodzą oni z 30 krajów. Niestety, jak wynikło z przeprowadzonych badań, żaden z leków nie ma większego wpływu na skrócenie czasu leczenia infekcji, ani na zmniejszenie śmiertelności wśród hispitalizowanych.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

2. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne

3. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

- Dla każdego leku objętego badaniem, wpływ na zmniejszenie śmiertelności wśród pacjentów był rozczarowująco nieobiecujący - poinformowało WHO. Poprzednie badania, które przeprowadzone zostały w Stanach Zjednoczonych miały wykazać, że użycie leku skraca czas leczenia nawet o jedną trzecią u pacjentów, u których przebiegała ciężko. U tych z łagodnym przebiegiem nie dawała natomiast żadnych efektów. WHO zapewnia, że badanie będą kontynuowane przy poszerzeniu o kolejne leki antywirusowe, immunomodulatory lub przeciwciała monoklonalne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ekspresowe i nieziemsko pyszne ciasto, na którego punkcie oszalał cały świat. Wszystkie składniki masz pod ręka
  2. Kamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacje
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express, CNN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News