Domowy lek na kaszel podbija sieć. Potrzeba tylko bananów i dwóch innych składników

Domowy lek na kaszel podbija sieć. Potrzeba tylko bananów i dwóch innych składników Źródło: Flickr/Sarah Rose

Lek na kaszel to niezbędny element wyposażenia jesiennej apteczki. Jak się okazuje, istnieje prosty i skuteczny przepis, który każdy może bez większego wysiłku przygotować w domowej kuchni. Wystarczy przejść się do sklepu po banany.

Lek na kaszel potrafi być zbawieniem w ciężkich sytuacjach. Kaszel to często ostatni objaw choroby, z którym walczy się najdłużej. Suchy czy mokry, nieustannie męczy i irytuje. Potrafi też utrudnić powroty do pracy, bo przeszkadza nie tylko kaszlącemu, ale i otaczającym go ludziom. Istnieje jednak prosty, domowy sposób na kaszel. Aby go przygotować nie trzeba nawet długo szukać składników.

Lek na kaszel przygotowywany w domu jest niezwykle skuteczny

Chroniczny kaszel może być spowodowany wieloma czynnikami. Niedoleczona infekcja, podrażnienie poprzez czynniki atmosferyczne, takie jak smog lub dym, palenie papierosów czy astma. Ale nieraz wystarczy przeziębienie czy infekcja wirusowa, aby zanosić się kaszlem przez kilka tygodni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z pomocą cierpiącym na irytujący kaszel przychodzi Healthy Food House. Przepis, który serwuje portal, jest nie tylko prosty - zaskakuje też przyjemnym, słodkim smakiem. W ten sposób kaszlu można pozbywać się z radością.

Składniki na miksturę można znaleźć w każdym sklepie

Przepis jest nie tylko skuteczny i smaczny, ale też łatwy do zrobienia. Nie będą potrzebne zioła z własnego ogrodu, ani tajemnicze przyprawy, których nie znają nawet profesjonalni kucharze. Wystarczą dwa banany, dwie łyżki miodu i 400 ml wody, aby przygotować miksturę, która pomoże na trwałe pozbyć się uciążliwych objawów przeziębienia. To nie żart - według badań przeprowadzonych przez naukowców, astmatycy spożywający banany o 34% zmniejszają szanse na atak choroby.

Składniki leku na kaszel należy przygotować w następujący sposób: banany obrać ze skórki i rozgnieść drewnianą łyżką w dużej misce, a wodę zagotować - zimna może negatywnie wpłynąć na stan podrażnionego gardła. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła społeczeństwem. 8-letni Wiktor konał w męczarniach na oczach taty 

Rozgniecione banany należy następnie zalać gorącą wodą i do powstałej masy dodać uprzednio przygotowane, dwie łyżki miodu, które nie tylko dodadzą słodyczy, ale dodatkowo złagodzą podrażnienie krtani. Przygotowaną mieszankę należy spożyć w przeciągu czterech dni - w tym okresie może stać w lodówce. Przed spożyciem zawsze należy ją podgrzać. Oprócz walki z kaszlem, mikstura z bananów może też pomóc przy zasypianiu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyniki wyborów. PKW podało najnowsze dane. Różnice są OGROMNE
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
  3. Jan Paweł Lenga przemówił. Wskazał na papieża Franciszka i powiedział kilka ponurych zdań
  4. Bogacz ożenił się z 8-latką. Dziewczynka nie przeżyła nocy poślubnej
  5. Niepozorny produkt może być zbawienny w walce z nowotworem. Jest w większości naszych kuchni

źródło: newsner

Następny artykuł