Bez nazwy-1
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 20 Grudnia 2018

Nie bierz tego leku na katar, natychmiast go wyrzuć! Właśnie został wycofany

Lek na katar z pewnością jest obowiązkowym wyposażeniem każdej domowej apteczki w rozpoczynających się właśnie zimowych miesiącach. Ta niezwykle irytująca dolegliwość dotyka niemalże każdego Polaka, trudno sobie z nią szybko poradzić, a teraz jeszcze okazuje się, że jeden z czołowych leków został wycofany ze sprzedaży. 

Lek na katar może okazać się zbawiennym preparatem dla tysięcy Polaków walczących z chorobami w okresie zimowym. Zewsząd słychać pokaszliwanie i wydmuchiwanie nosa, wiele osób zmuszonych jest brać zwolnienia zdrowotne, a najgorsze jest to, że ciężko znaleźć sposoby, by szybko pozbyć się choroby. Jakby problemów ze zdrowiem w zimie było zbyt mało, właśnie pojawiła się informacja, że jeden z najpopularniejszych leków na katar został wycofany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Wszyscy muszą bardzo uważać, by nie wziąć niebezpiecznego preparatu i nie pogorszyć swojego stanu jeszcze bardziej.

Lek na katar Mucofluid wycofany z obrotu

Mucofluid to bardzo popularny lek na katar, który w okresie zimowym zapewne wielu z nas ma w swoich apteczkach. Jego substancją czynną jest mesna, której główną właściwością jest zmniejszenie śluzu w drogach oddechowych oraz upłynnienie wydzielin. Dzięki temu dość szybko dochodzi do poprawy ogólnego samopoczucia. Teraz okazuje się, że trzeba z nim bardzo uważać, bo udrażniający drogi oddechowe aerozol może okazać się niezwykle niebezpieczny, zwłaszcza dla dzieci. Zgodnie z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym, lek na kaszel wycofany ma zostać na terenie całego kraju, a mowa jest o sześciu partiach preparatu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
komorka_pixabay8 codziennych nawyków, które mogą powodować raka [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Które partie Mucofluidu wycofano?

Partie wycofane z obrotu:
 • Mucofluid seria 559, data ważności: 03.2020
 • Mucofluid seria 560, data ważności: 03.2020
 • Mucofluid seria 561, data ważności: 03.2020
 • Mucofluid seria 562, data ważności: 05.2020
 • Mucofluid seria 563, data ważności: 05.2020
 • Mucofluid seria 564, data ważności: 05.2020
Koniecznie sprawdźcie czy w waszej apteczce domowej znajdują się wymienione partie, a jeśli tak, to z nich nie korzystajcie. Zgodnie z uzasadnieniem decyzji GIF podmiot odpowiedzialny poinformował o wycofaniu z obrotu serii, w których stwierdzono wyniki poza specyfikacją dla zawartości dwusiarczku mesny podczas badania stabilności. Zażycie go może przez to powodować wiele niechcianych efektów, przez które jeszcze ciężej będzie nam wrócić do pełni sił.ZOBACZ TAKŻE:
 1. Kevin sam w domu w nowej odsłonie?! To jest dopiero świąteczna niespodzianka
 2. Szał wokół Dzień Dobry TVN! Co tam się działo
 3. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
 4. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
 5. Nic się nie stało, wszystko jest dobrze. Życzymy Wesołych Świąt!
Jak uniknąć choroby Alzheimera? 15 pożytecznych zachowańCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News