Lek może szkodzić
Pixabay.com geralt
Monika Majko - 30 Października 2020

Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje

Lek może być niezwykle groźny, naukowcy przekazali wstrząsające informacje. To niezwykle popularny środek przeciwbólowy, codziennie stosuje go wiele osób.

Lek znany jest na całym świecie, a codziennie stosują go tysiące osób. Naukowcy właśnie przekazali porażające informacje, popularny środek przeciwbólowy może być niezwykle groźny dla naszego zdrowia. Eksperci nie mają wątpliwości, lepiej uważać.

Lek może być groźny dla naszego organizmu

Wiele osób bez zastanowienia sięga po środki przeciwbólowe, gdy tylko poczuje dyskomfort związany z pojawieniem się bólu głowy czy innych lekkich dolegliwości bólowych. Jednym z popularniejszych środków na złagodzenie krótkotrwałego bólu jest paracetamol, który znany i stosowany jest niemal na całym świecie.

Paracetamol w odróżnieniu od leków przeciwbólowych z grupy niesteroidowych substancji przeciwzapalnych wykazuje bardzo słabe działanie przeciwzapalne i nie zaburza procesu krzepnięcia krwi. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, a efekt przeciwbólowy utrzymuje się przez 3–5 godzin.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Podaje się go zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Pomaga łagodzić m.in. bóle mięśni, stawów, kości, zębów, nerwobóle, bóle pleców, barku i głowy, ból miesiączkowy oraz stany gorączkowe, a także ból po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych. Okazuje się, że popularny lek może być dużo groźniejszy dla naszego zdrowia, niż nam się wydaje.

Na początku XXI wieku zwiększono ilość paracetamolu w jednej tabletce: z 500 mg do 1000 miligramów. Szwajcarscy naukowcy wskazali jednak, że była to zła decyzja. Według badaczy, paracetamol powoduje zatrucia organizmu i co za tym idzie, może spowodować niszczenie wątroby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Przyjmowanie paracetamolu może prowadzić do zatrucia organizmu

Dodatkowo paracetamol nie działa tak samo na każdą osobę, dlatego nie zawsze przynosi pożądany efekt przeciwbólowy. Wiele osób, jeżeli lek nie łagodzi od razu bólu, bez zastanowienia połyka kolejne tabletki, co może prowadzić do przedawkowania.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Stanie się już w poniedziałek, właśnie zapowiedziano. Dotyczy całej Polski

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Przy stosowaniu paracetamolu również uważać na inne przyjmowane substancje. Kofeina wzmaga jego działanie, a jednoczesne stosowanie aspiryny i paracetamolu prowadzi do podwyższenia stężenia obu leków we krwi. Spożywanie napojów alkoholowych łącznie z paracetamolem może prowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby, nawet w przypadku zachowania wszelkich zalecanych w ulotce dawek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała
  3. Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osób
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  8. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News