GIF w trybie natychmiastowym wycofuje popularny lek. Wykryto w nim poważną wadę

GIF w trybie natychmiastowym wycofuje popularny lek. Wykryto w nim poważną wadę Źródło: Unsplash.com

Kolejny lek został wycofany z polskich aptek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny opublikował oficjalny komunikat, w którym poinformował o decyzji dotyczącej medykamentu. Sprawdź, czy nie masz wycofanej partii w domowej apteczce.

Popularny lek, po informacji jaką otrzymał od producenta Główny Inspektorat Farmaceutyczny, został wycofany z aptek na terenie całego kraju. W składzie medykamentu wykryto poważną wadę jakościową, co było jednoznaczne z wycofaniem go z obiegu.

Popularny lek wycofany z aptek po komunikacie GIF

Wycofany produkt farmaceutyczny stosowany był do leczenia choroby układu nerwowego, nazywanej chorobą Huntingtona. Jak wynika z komunikatu GIF, chodzi o lek Tetmodis (Tetrabenzinum) zmniejszający stężenie monoamin w szczelinie synaptycznej stosowany w zaburzeniach motorycznych. Lek wytwarzany jest przez Austriackiego producenta AOP Orphan Pharmaceuticals AG.

Wycofana partia dotyczy opakowania tabletek 25 g. Numer wycofanej serii to T1702PL, a termin ich ważności leku to 30.09.2020. Lek wycofano ze względu na zgłoszenie przez producenta wady jakościowej w zakresie parametru substancji czynnej. Jeśli niedawno nabyłeś lek Tetmodis, koniecznie sprawdź, czy nie należy on do wycofanej partii. W przypadku, gdybyś posiadał produkt wycofany przez GIF, nie powinieneś pod żadnym pozorem go nie zażywać. Należy niezwłocznie zgłosić się z nim do apteki.

Lek używany jest przy poważnej chorobie układu nerwowego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choroba Huntingtona, w której zażywa się lek Tetmodis, ujawnia się zwykle pomiędzy 35, a 50 rokiem życia. Pacjent cierpiący na to schorzenie zaczyna mieć ruchy pląsawiczne, odczuwa otępienie i może cierpieć z powodu zaburzeń osobowości.

Dzisiaj grzeje: 1. Paweł Królikowski nie żyje. Media podały najgorszą wiadomość
2. Nie żyje gwiazdor „Klanu” i mąż znanej aktorki. Pogrążona w żałobie żona poinformowała o śmierci

Charakterystyczne objawy to również postępujące zaniki pamięci, depresja, zobojętnienie, niepokój, rozdrażnienie, drżenie rąk i nóg lub zmniejszenie napięcia mięśni. Lek Tetmodis służy łagodzeniu przebiegu choroby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media donoszą. Nie żyje Paweł Królikowski
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Ostatnie nagranie Pawła Królikowskiego przed śmiercią. Nie da się powstrzymać łez
  4. Kelnerka spojrzała na napiwek i nogi się pod nią ugięły. Natychmiast wybiegła z restauracji
  5. Pitbull zapłodnił husky. Ich szczeniaki wyglądają oszałamiająco, to nie jest fotomontaż
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News