Leje się krew na ulicach Europy! Tłumy w amoku
Jan Odyniec - 2 Grudnia 2017

Leje się krew na ulicach Europy! Tłumy w amoku

Doszło do ogromnych zamieszek, na ulicach leje się krew. Dwie zwaśnione grupy starły się ze sobą, później szaleńczy tłum rzucił się na policjantów. Są ranni i leje się krew na ulicach. Tragedia wisi w powietrzu. Cała Europa jest przerażona. Wszyscy wstrzymali oddech. 

W Niemieckim Hanowerze starły się ze sobą grupy zwolenników skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) oraz niechętnej im lewicy. Wiąże się to z odbywającym się w sobotę kongresem prawicowej partii. Z powodu zamieszek musiała interweniować policja. Funkcjonariusze musieli rozgonić blokujących delegatom AfD dostęp do centrum kongresowego lewicowców za pomocą armatek wodnych.

Kongres AfD. Leje się krew na ulicach

Zjazd partii musiał zostać opóźniony, ponieważ wielu delegatów na kongres nie mogło dojść do centrum kongresowego, w którym się odbywało spotkanie. Policja musiała siłą usuwać barykady zbudowane przez niechętnych partii działaczy antify i innych lewicowych ugrupowań.ZOBACZ TAKŻE: Czołowy polityk AfD sprzedaje nazistowskie ordery ze swastykamiFunkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami i butelkami. Rannych jest co najmniej kilku policjantów i jeden z demonstrantów. Protestujący przykuł się łańcuchem do metalowej piramidy. W konsekwencji złamał nogę i musiał być odwieziony do szpitala.

To jeszcze nie koniec

Do śródmieścia w Hanowerze ściągają teraz zastępy przeciwników nacjonalistycznej prawicy. Ma się tam odbyć wiec przeciwko AfD. Jak donosi agencja dpa, demonstranci niosą transparenty, które głoszą m.in.: "Precz z rasistami i nazistami - Refugees welcome" i "Solidarność zamiast prawicowej nagonki".ZOBACZ TAKŻE: Polityk AfD o islamie: "To nie jest religia. To ruch totalitarny, to nazizm"Nie wiadomo, czy po zakończeniu zjazdu delegatów AfD nie zaczną się znów zamieszki. Policja i służby są w nieustannej gotowości. W każdej chwili może dojść do eskalacji wydarzeń.
9 największych psychopatów wszech czasów9 największych psychopatów wszech czasówCzytaj dalej
angela_merkelJakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerzCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News