Legnica strzelanina ranna kobieta
pixabay.com arembowski
Konrad Karpiuk - 13 Maja 2020

Legnica: Czekał na ofiarę ukryty w krzakach, po czym dwukrotnie do niej strzelił. Podali prawdopodobny powód, ciężko uwierzyć

Na Dolnym Śląsku, w mieście Legnica doszło do strzelaniny z udziałem 36-letniego mężczyzny, który postrzelił swoją byłą partnerkę. Kobieta trafiła natychmiast do szpitala i walczy o życie, według lekarzy jej stan jest krytyczny. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo, udało się im ustalić najbardziej prawdopodobną przyczynę ataku.

Legnica znalazła się w centrum zainteresowania mediów, po tym, jak doszło tam do strzelaniny. 36-letni Radosław R. zaczaił się na swoją byłą partnerkę w krzakach, a następnie zaatakował ją na klatce schodowej. Gdy się pojawiła, oddał w niej kierunku dwa strzały z repliki XIX-wiecznego Colta. Niestety jeden z nich trafił w krytyczne miejsce.

Legnica: strzelanina w mieście, sprawca złapany przez policję

Jak poinformował Radosław Wrębiak, prokurator rejonowy w Legnicy, kobieta została postrzelona w głowę. Wcześniej napastnik zaczaił się na nią w krzakach. Strzały usłyszeli mieszkańcy bloku, natychmiast powiadomiono policję. Na miejsce przyjechał oddział antyterrorystów, mieli sforsować mieszkanie sprawcy.

Test na koronawirusa - rekordMinisterstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekordCzytaj dalej

Ofiarę przewieziono do szpitala, a policja zajęła się schwytanie sprawcy. Z początku jeden z mieszkańców powiedział, że Radosław R. zabarykadował się w mieszkaniu. Po przeszukaniu bloku okazało się, że go tam nie ma, znaleziono go w lesie, do którego po strzelaninie uciekł samochodem.

Prokuratura podała prawdopodobny motyw sprawcy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Ze sprawcą negocjowała policja, Radosław R. sam się poddał, opuszczając auto i oddając dobrowolnie broń. Jak się później okazało, czarnoprochową replikę Colta kupił w internecie. Prokuratura przeprowadziła śledztwo w sprawie ataku, wykazano, że napastnik pracował z ofiarą w zakładzie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Dzisiaj grzeje:

1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu
2. Łukasz Szumowski zabrał głos. Powiedział, co z organizacją wesel i ślubów w tym roku

Przez jakiś czas Radosław R. i jego ofiara byli parą. Na przełomie kwietnia i maja rozstali się, sprawca nie mógł się pogodzić z rozstaniem. Teraz postawiono mu zarzut próby zabójstwa, grozi mu dożywocie. Obecnie przebywa w areszcie, zastosowano wobec niego trzymiesięczny środek zapobiegawczy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy trzymali kckiuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Nie żyje gwiazdor ze "Świata według Kiepskich". Ukochana córka potwierdziła smutną wiadomość
  4. Pamiętacie Kasię z "13 posterunku"? Właśnie przerwała milczenie, wielu fanów będzie zasmuconych
  5. Psy czekały na narodziny dziecka. Ich reakcja na bobasa jest nieprawdopodobna, na szczęście wszystko się nagrało
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Znaki zodiaku, które są bratnimi duszamiZnaki zodiaku, które są bratnimi duszami. Ich małżeństwa są niezniszczalneCzytaj dalej

Źródło: Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News